XXIV Niedziela Zwykła (Chrystusa Króla) 26.11.2017


Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 XI 2017 R.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dziś po Mszy św. ponowimy zawierzenie nas wszystkich Chrystusowi Królowi wobec Najświętszego Sakramentu jako podziękowanie za wszystkie łaski minionego roku. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. (Jest to 4-ta rocznica peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii Apostołów Bożego Miłosierdzia Św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II).
 2. Zapraszamy codziennie o 16.45 na modlitwę za zmarłych i wypominki.
 3. W ostatni czwartek listopada tradycyjnie o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych Parafian w minionym Roku Kościelnym. A odeszli do wieczności w tym czasie: † Anna Lachor; † Tadeusz Popardowski, † Maria Lachor, †Wiesław Dwornik, † Maria Jawor, † Zofia Krzak, † Józef Leśniara, † Stanisław Biernat, † Leszek Pasionek, † Sławomir Kuźma, † Czesław Dwornik, † Danuta Kuzak, † Jacek Jawor, † Bożena Jabłońska, † Władysław Dudczyk, † Stanisław Sikora, † Wiesław Pałka, † Stanisława Wiewióra, † Irena Krzemińska, † Mieczysław Florek, † Maria Oleksy, † Hanna Rapacz, † Krzysztof Kaptur, † Maria Król, † Janina Grzyb, † Mieczysław Wahuta, † Franciszek Galica, † Wiesław Pacholarz; † Krystyna Pociecha; †Honorata Krzak; † Wiesław Dąbrowski. Zapraszamy zwłaszcza rodziny.
 4. Za tydzień składka budowlana. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wspierają prowadzone inwestycje w parafii, zwłaszcza że wyczerpały się nasze oszczędności. Za tydzień składka na spłatę wykonanych dzieł. Między innymi poszerzenie drogi przy wjeździe na cmentarz i na materiały wykorzystane przy poszczególnych pracach. Lektorzy kontynuowali prace przy otoczeniu kościoła, które zostało upiększone białym kamieniem,  przez wakacje pracowali przy porządkowaniu budynków gospodarczych, z których korzystaliśmy w czasie festynu. Zmienione zostało w tych dniach poszycie dachowe na budynku gospodarczym. Równocześnie dziękujemy lektorom za ofiarowaną pracę. Zakończyły się prace konserwatorskie w zabytkowym kościele. Nasz udział w tym roku wynosi 18 tys. zł. (w tym także koszt projektu modernizacji instalacji). Już dziś dziękujemy tym, którzy wytrwale wspierają parafialne prace.
 5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek od 16.00 Godzina Święta. O jej prowadzenie prosimy Odnowę w Duchu Świętym.
 6. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. w czwartek od 16.00 w piątek od 15.00
 7. Msza św. codziennie o 17.00. W Piątek o 6.30; 15.30 i 17.00. W I sobotę rano o 7.00, o 6.30 Różaniec wynagradzający niech poprowadzi kl. II A Gimnazjum.
 8. Zachęcajmy się wzajemnie do przyjmowania Komunii św. wyngradzającej w I piątki i soboty. Zapraszamy zwłaszcza najmłodszych
 9. Adwentowy dzień chorych w kościele będzie 8 grudnia w Uroczystość Matki Bożej Niepokalanej z Mszą św. o 13.00. Chorych z Komunią św. przedświąteczną odwiedzimy w sobotę 9 grudnia. Prosimy o zgłaszanie chorych z podaniem telefonu.
 10. SPOTKANIA:
 11. Spotkania:

w poniedziałek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym

W środę zapraszamy małżonków na spotkanie formacyjne w ramach powstającej wspólnoty „Rodzina Bogiem silna” Spotkanie po Mszy św. wieczornej

Chórzystów zapraszamy na próbę Chóru w czwartek o 17.30.

v  grupa młodzieżowa w                         ;

v  w sobotę: aspiranci i ministranci o 9.00; Schola o 9.00; DSM o 10.00; PDMD o 10.30.

 1. Zmarł +Wiesław Dąbrowski z Wierzchu Góry 51 lat i Honorata Krzak z Bukowca lat 85. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
 2. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wróbel Piotr i Halina; Wróbel Mateusz i Katarzyna; Wróbel Krzysztof i Anita; Pawlik Maria; Jeleń Krzysztof i Urszula. Bardzo prosimy o sprzątanie  w sobotę i w poniedziałek o 9.00
 3. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Grecji w przyszłym roku w kwietniu. Chętnych zapraszamy. Jest jeszcze klika miejsc wolnych.
 4. Prasa katolicka:

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – „Zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny”; Birma i Bangladesz celem papieskiej pielgrzymki od jutra

„Mały Gość Niedzielny” z lampionem na roraty                                                                                                                               

Ponadto jest dla nas: „Miłujcie się”;Promyczek Dobra”; „Mały Promyczek”

W zakrystii Kalendarze misyjne na nowy rok upamiętniające tarnowskiego misjonarza Jana Czuby, który przed 20-laty przelał krew na ziemi afrykańskiej