XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA


 1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

We wtorek – Dzień Fatimski – Msza święta o godzinie 19.00, a po niej procesja różańcowa. Eucharystii będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Kazimierz Matusik, proboszcz z Siekierczyny. O poprowadzenie różańca i poniesienie figury prosimy Koło Gospodyń Wiejskich.

W środę Święto Podwyższenia Krzyża św.

W czwartek Wspomnienie NMP Bolesnej – początek tygodniowego odpustu w Limanowej. Szczegółowy program odpustu jest na plakacie w gablocie.

 1. Nasza diecezjalna fundacja AUXILIUM od 1 września uruchomiła bezpłatną ogólnopolską linię wsparcia dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów. Profesjonalnego wsparcia osobom borykającym się z różnymi trudnościami będą udzielać między innymi: psycholog, prawnik, seksuolog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny. Pomoc można uzyskać pod numerem 800 800 607. Numer telefonu jest również podany na plakacie w gablocie.
 2. Zachęcamy do przynoszenia na karteczkach swoich próśb i podziękowań na środową Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Będziemy je odczytywać i polecać w modlitwie nowennowej.
 3. Przypominamy, że organizujemy wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniu 25 września. Zapisy do 18 września w zakrystii lub w kancelarii. Koszt wyjazdu to 70 zł. Wyjazd w niedzielę 25 września o godzinie 5.00 rano z parkingu obok kościoła.
 4. W imieniu Rodziców chcę uczulić osoby, szczególnie te które mieszkają blisko drogi, aby nie puszczały wolno psów, które są zagrożeniem dla dzieci wracających czy idących do szkoły.
 5. W miesiącu wrześniu księża z Lipek odprawiają następujące intencje pogrzebowe: za śp Janinę Świerczek-12, Adama Smolenia-11, Antoniego Lupa–5, Jadwigę Siciarz–15 i Janinę Cieślik 17.
 6. W zakrystii i na plebanii są już do nabycia Kalendarze Rolników na 2023 rok w cenie 30 zł.
 7. Rodzinom z Zakrętka dziękujemy za ich dyżur i troskę o czystość i piękno naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Agnieszka i Piotr Świerczek, Elżbieta i Marian Banach, Ewa i Aleksander Stefaniak, Agata i Janusz Pancerz, Wiesława i Józef Wajda, Gabriela i Robert Kasperkiewicz. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
 8. Spotkania w tym tygodniu

Poniedziałek po Mszy św. wieczornej około 18.40 – Odnowa w Duchu Świętym z adoracją w zabytkowym kościele. Adoracja będzie do godziny 20.00 i zapraszamy również chętnych na chwilę modlitwy.

Piątek – o godzinie 19.00 – Młodzież

Sobota – o godzinie 9.00 – Lektorzy

Sobota – o godzinie 10.00 – Schola

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Żurowską lat 96. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu