XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 IX 2018 R.


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 IX 2018 R.
Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Modlimy się w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii.
1. Cały obecny rok przeżywany jest przez Polaków jako wielkie dziękczynienie za dar niepodległości, w setną rocznicę jej odzyskania. Za tydzień będzie niezwykła patriotyczna uroczystość w Męcinie, połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej, poświęconej ofiarom I i II wojny światowej – naszym rodakom. Główna uroczystość w niedzielę na Mszy św. o godzinie 14.00, po niej poświęcenie tablicy pamiątkowej i Apel Poległych, w obecności Grupy Rekonstrukcyjnej w strojach z epoki, mundurach legionistów. Następnie przeniesiemy się na obiekty Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, by tam w kontynuować świętowanie. Jesteśmy wdzięczni wszystkim środowiskom za włączenie się w ten program: dzieciom, młodzieży, nauczycielom obydwu szkół, rodzicom, Kołu Gospodyń Wiejskich, OSP, Orkiestrze i słowem wszystkim parafianom. Niech połączy nas wspólne dziękczynienie, wspólna pamięć o bohaterach tamtych dni, którzy oddali życie dla ojczyzny – dla nas. Podziękowania za tworzenie dobrej aury do powstania pomnika: Radzie Duszpasterskiej i Rejonowym. Wspólnie będziemy śpiewać pieśni patriotyczne, wysłuchamy koncertu muzyki patriotycznej zapoznamy się z naszą tradycją pielęgnowaną przez KGW i Małych Męcinian, na zakończenie o 19.00 wielki występ zespołu RYMCERZE, o obecność którego tak bardzo zabiegał ks. Krzysztof. Niech to zaproszenie otworzy nasze serca na wspólne świętowanie. Chcemy wyróżnić każdego. Niech to padające dziś zaproszenie będzie dobrze przyjęte podobnie jak przed rokiem.
2. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki do Limanowej, w tym prowadzącym modlitwy i śpiew, Orkiestrze z panem Organistą, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, naszym Strażakom za zabezpieczenie trasy, dźwigającym krzyż i nagłośnienie. Panu Wójcikowi dziękujemy za podstawione pojazdy na drogę powrotną.
3. Zapraszamy parafian do odwiedzenia zabytkowego kościoła.
4. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Grupa Młodzieżowa oraz młodzi, którzy chcą do niej należeć w piątek o 19.00.
• Aspiranci w sobotę o 9.00; Schola w sobotę o 9.00
• DSM w sobotę o 10.00; PDMD w sobotę o 10.30
5. Mieszkańcom Wsi Południowej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Krzak Andrzej i Agnieszka; Woźniak Krzysztof i Agata; Oleksy Franciszek i Stanisława; Dudzik Krzysztof i Sabina; Leśniara Zbigniew i Maria; Pałka Małgorzata. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
6. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych w Limanowej od 28 do 30 września. Obowiązują wcześniejsze zapisy w Limanowej.
7. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
• W czwartek – św. Wincentego a Paulo, kapłana
• W piątek – św. Wacława, męczennika
• W sobotę – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała o 16.00 Msza św. przy kaplicy na Podgórzu. (szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami)
8. Kalendarz Rolniczy dostępny w Zakrystii;
9. Polecamy prasę katolicką:
  Gość Niedzielny; Niedziela; Mały Gość Niedzielny; Promyczek Dobra i inne
10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Andrzej Janusz lat 44 ze Wsi Północnej. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….