XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 IX 2020 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 IX 2020 R.

Niedziela Synodalna

1. Dziś światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Bóg zapłać za składane dziś do puszek jako pomoc dla uchodźców po pożarze na wyspie Lesbos. Dziękujemy Siostrze i paniom z Caritas za posługę przy kweście.
  2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe. W ciągu tygodnia różaniec o godzinie 17.30, potem Msza św. W niedziele o 15.30. Matka Boża daje nam tę modlitwę jako skuteczną tarczę. Nie bądźmy obojętni. Już od dziś zapraszamy na tę szczególną chwilę modlitwy. Rodzice także niech zachęcą dzieci i młodzież do codziennego różańca  Niech każda rodzina ma swojego przedstawiciela na różańcu.
  3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • W poniedziałek – Św. Wacława, męczennika
  1. We wtorek – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – o godzinie 16.00 Msza św. przy kaplicy na Podgórzu. Zapraszamy szczególnie najmłodszych.
  • W środę – św. Hieronima
  • W czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • piątek – św. Aniołów Stróżów
  1. Z okazji imienin otaczamy modlitwą  Michała, siostrę Rachelę i wszystkich naszych Solenizantów i życzymy Bożego błogosławieństwa.
  2. W tym tygodniu I piątek i I sobota października. Prosimy rodziców i dzieci o odkrycie na nowo wielkiej wartości I piątku, I soboty i obietnic Serca Pana Jezusa i Matki Bożej.
  3. Spowiedź w czwartek od 17.00 zapraszamy już wtedy dzieci klas szkoły podstawowej
  4. Spowiedź w I piątek od 16.00
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godziny 20.00
  6. W I Piątek Różaniec dla dzieci i młodzieży o 16.00 i Msza św.
  7. Drugi Różaniec o 17.30 i 18.00 Msza św.
  8. Prosimy kandydatów do Bierzmowania, by podjęli różaniec październikowy i Komunię wynagradzającą jako szczególny czas formacji przed Bierzmowaniem.
  9. W I sobotę o 7.00 Różaniec wynagradzający, o jego prowadzenie prosimy uczniów klas VII. O 7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  10. Chorych z Komunią św. odwiedzimy ks. proboszcz od 8.30 i ks. Michał od 12.00 ; ks. Witold w sobotę od 9.00. Bardzo prosimy zgłosić naszych chorych, którzy chcą przyjąć Komunię św.
  • Odnowa w Duchu Świętym w środę po Mszy św. wieczornej
  • Grupa Młodzieżowa oraz młodzi, którzy chcą do niej należeć w piątek o 19.00.
  1. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Kożuch Romuald i Małgorzata; Fecko Andrzej i Cecylia; Galica Andrzej i Krystyna; Dudczyk Adam Barbara; Galica Halina. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00
  2. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień osób Głuchych. Kościół nie zapomina także o osobach mających problemy ze słuchem. W związku z tym informujemy, że w naszej diecezji działa specjalistyczne duszpasterstwo dla niesłyszących i słabosłyszących. Specjalne nabożeństwa odbywają się w Nowym Sączu:
    Msze św.  w I-wszą i III-cią niedzielę miesiąca o godzinie 10.00,w Nowym Sączu przy Bazylice św. Małgorzaty w Kaplicy Przemienienia Pańskiego, ul. Ducha Świętego.
  3. Prasa katolicka:
  • Gość Niedzielny;  Mały Gość Niedzielny; Promyczek Dobra; Kalendarz Rolniczy dostępny w Zakrystii
  1. W tym tygodniu zmarł śp. Władysław Jawor z Zakrętka lat 77. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu….