XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 X 2018 R.

40-lecie wyboru kardynała Wojtyły na papieża
Dzień Papieski „Promieniowanie ojcostwa”
W Rzymie kanonizacja papieża Pawła VI
Ostatni miesiąc nowenny przed setną rocznicą odzyskania niepodległości
1. Dziś wspieramy żywy pomnik Jana Pawła II Dzieło Nowego Tysiąclecia składając do puszki dar na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać za ten dar, Bóg zapłać uczniom ze Szkolnego Koła Caritas za kwestowanie.
2. Z okazji Dnia Nauczyciela wdzięczną modlitwą obejmujemy wszystkich obecnych i emerytowanych nauczycieli, wychowawców i pracowników naszych Szkół; polecamy także zmarłych nauczycieli. Zapraszamy na wspólny różaniec.
3. Dziś witamy w parafii siostrę Mirosławę felicjankę i życzymy Bożego błogosławieństwa na posługę pośród nas.
4. Dziś Różaniec o 15.30, w ciągu tygodnia o 17.30. Zapraszamy młodzież i wszystkie dzieci, a rodziców prosimy, by pomogli im w dotarciu na różaniec.
5. We wtorek dokładna data wyboru. Uczcijmy wspólnym Różańcem.
6. Za tydzień Niedziela Misyjna. Modlitwą i ofiarą przekazywaną do dyspozycji ojca św. wspieramy misje św.
7. Zapraszamy członków żywego różańca na Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie w Bobowej w sobotę 27 października.
8. Bóg zapłać wszystkim składającym swoje ofiary na remont zabytkowej świątyni – 9 tys. zł. Będziemy się ośmielać prosić w przyszłości o pomoc w tej spłacie (30 tys. zł.)
9. Za tydzień będzie badanie praktyk religijnych: uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św.
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Akcja Katolicka w czwartek po Mszy św. wieczornej
• Klasy siódme w środę o 17.30 (poprowadzą też różaniec)
• Lektorzy i Młodzież w czwartek po Mszy wieczornej
• Ministranci, aspiranci i schola w sobotę o 9.00
• dzieci w sobotę o 10.00
11. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
• W wtorek – Św. Jadwigi Śląskiej
• W środę – Św. Ignacego Antiocheńskiego
• W czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty; polecać będziemy Służbę Zdrowia
• W sobotę – św. Jana Kantego, kapłana
12. Przyszła niedziela, to Niedziela Misyjna. Ofiary złożymy na misje święte do dyspozycji Ojca św.
13. Mieszkańcom Wsi Południowej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wójs Krystian i Anna, Kucharski Jan i Krystyna, Kuźma Józef i Krystyna, Stasik Włodzimierz i Lucyna, Lupa Sebastian i Emilia, Świerczek Wojciech i Krystyna. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
14. Są do pobrania kartki na wypominki. Przy rocznych wypominkach zaznaczamy godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby były czytane.
15. Zapraszamy na Diecezjalne Studium Rodziny
16. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny na 40- lecie wyboru św. Jana Pawła II
• Mały Gość Niedzielny; Promyczek Dobra; Miłujcie się
• Kalendarze Rolnicze i misyjne na nowy rok 2018