XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 X 2018 R.


XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 X 2018 R.
1. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Różańcowe. Dzisiaj różaniec o 15.30, potem Msza św. Codziennie różaniec o 17.30 i po nim Msza św.
2. W sobotę o 18.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. 13 Października jest wspomnieniem, cudu słońca i wielu nawróceń. O poniesienie Figury Matki Bożej i prowadzenie Różańca prosimy naszych strażaków. Przynieśmy lampiony. Przewodniczyć będzie ks. Stanisław Wojcieszak z Limanowej. Zapraszamy wszystkich parafian w sposób szczególny młodzież i dzieci, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum oraz ósmych i siódmych. Prosimy też dzieci z rodzicami!
3. Składka na dzieło adopcji dzieci na Cabo Verde prowadzone przez S. Klawerianki (od siostry. G Kudlik)
4. W niedzielę Dzień Nauczyciela. Różaniec ofiarujemy za wszystkich obecnych i emerytowanych nauczycieli, wychowawców i pracowników naszych Szkół oraz za zmarłych nauczycieli.
5. Za tydzień w Dniu Papieskim (pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”). Będziemy wspierać żywy pomnik Jana Pawła II Dzieło Nowego Tysiąclecia składając do puszki dar na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.
6. Prosimy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas o przeprowadzenie kwesty.
7. Zapraszamy na Diecezjalne Studium Rodziny
8. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
• W środę – bł. Matkę Anelę Truszkowską założycielkę naszych Sióstr Felicjanek. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Błogosławionej. Z tej też okazji dziękujemy naszym siostrom felicjankom za posługę w naszej parafii już od 67 lat.
• W sobotę – Bł. Honorata Koźmińskiego
9. Bóg zapłać wszystkim składającym swoje ofiary na remont zabytkowej świątyni. Dzisiejszy dar jest szczególnie ważny i cenny. Wszystkim bardzo dziękujemy, także za wpłaty na konto parafii.
10. 27 i 28 października Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę parafialną do Warszawy. W planie jest nawiedzenie sanktuariów stolicy: Kościół Opatrzności Bożej, sanktuariom bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, zwiedzanie Starówki, Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki „Kopernik”, udział w spektaklu teatralnym…. Zgłoszenia jeszcze dziś i jutro w zakrystii lub u p. Edwarda Smolenia.
11. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Bierzmowani we wtorek pół godziny przed różańcem czyli o 17.00 (poprowadzą też różaniec)
• Dzieci Komunijne z rodzicami w środę też o 17.00
• Rodzina Felicjańska i Caritas w środę
• Młodzież w piątek o 18.00
• Lektorzy w czwartek o 19.00
• Ministranci i schola w sobotę o 9.00
• dzieci w sobotę o 10.00
12. Są do pobrania kartki na wypominki. Przy Rocznych Wypominkach piszemy pełne imiona naszych bliskich bez uogólnień, zaznaczamy też godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby były czytane. Piszemy raczej z grona swoich najbliższych, by można je było objąć w ciągu niedzieli. Natomiast przy wypominkach listopadowych możemy uczynić szersze wspomnienie naszych krewnych.
13. Mieszkańcom Wsi Południowej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Lachor Jerzy i Zuzanna; Rumian Józef i Agnieszka; Czaja Stanisław i Monika; Wójs Grzegorz i Anna ; Wójs Teresa; Wójs Jerzy i Grażyna. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
14. Kalendarz Rolniczy dostępny w Zakrystii
15. Zauważmy prasę katolicką
• Niedzielę; Gość Niedzielny – z płytą filmową w prezencie: „Dziennikarskie śledztwo w sprawie Jezusa”
• Mały Gość Niedzielny
• Promyczek Dobra z niespodzianką; Miłujcie się
• Kalendarze Rolnicze na nowy rok 2018
Zmarła Maria Król lat 87 z Miczaków Dolnych, jej pogrzeb w poniedziałek o 13.00. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.