XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 PAŹDZIERNIKA 2022


  1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś Słowo Boże do nas głosi ks. Paweł Stec, a naszą ofiarą wspieramy Jego posługę w Peru. O 14.30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza święta.

  2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w czwartek – Dzień Fatimski. Msza św. o godzinie 18.00, a po niej procesja różańcowa, podobnie jak w ubiegłym roku na cmentarz, gdzie zakończymy celebrację przy grobie ks. Antoniego. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Krzysztof Dyrlik, a o poniesienie figury prosimy Brać Strażacką.

w piątek – Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i zmarłych nauczycielach.

w niedzielę za tydzień – Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia.

O jej przeprowadzenie prosimy Młodzież w Wolontariatu.

  1. Księża z Lipek w październiku odprawią następujące int. pogrzebowe: za śp: Adama Smolenia – 11, za Mieczysława Wójcika – 6, za Czesława Świerczka – 5, Wiesława Wójtowicza – 4 i Andrzeja Zająca – 5.

  2. Przy wyjściu z kościoła możemy zabierać kartki na wypominki. Są dwa rodzaje kartek: wypominki listopadowe i roczne. Przy rocznych prosimy o podkreślenie godziny, przed którą Mszą św. mają być czytane.

  3. Osoby, które zapisały się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej do ks. Michała, proszeni są o potwierdzenie gotowości wyjazdu do ks. Proboszcza lub pana Edwarda Smolenia do 23. października. Brak potwierdzenia oznacza rezygnację z wyjazdu.

  4. Proszono nas by ogłosić: 12 października – w środę – w Ośrodku Zdrowia w Męcinie odbywać się będą bezpłatne badania narządu słuchu. Badania wykonywane będą nieodpłatnie. Informacja na plakatach i w Ośrodku Zdrowia.

  5. Rodzinom z Zakrętka dziękujemy za ich dyżur i troskę o czystość i piękno naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Beata i Roman Jeż, Jadwiga i Bogdan Wójtowicz, Ewelina i Dariusz Wójtowicz, panie: Ewa Kalisz, Maria Orczykowska i Cecylia Sarnecka. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00. Mieszkańcy Zakrętka powoli kończą swój dyżur, dlatego pana Rejonowego z Łęgów koło Stacji prosimy o kontakt.

  6. Spotkania w tym tygodniu

Poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

Piątek – o godzinie 19.00 – Młodzież

Piątek o godzinie 19.00 – Spotkanie Rady Parafialnej

Sobota – o godzinie 9.00 – Ministranci

Sobota – o godzinie 10.00 – Schola