XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 X 2020 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 X 2020 R.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Dzisiaj różaniec o 15.30, potem Msza św. W dni powszednie w związku ze zmianą czasu codziennie różaniec o 16.30 i po nim o 17.00 Msza św.
 2. W nadchodzącą niedzielę 1.XI – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią Msza św. o 14.00 będzie w kościele – nie będzie tradycyjnej Mszy św. z Różańcem na cmentarzu. Nie będzie już Mszy o 16.00.
 3. Tradycyjna zbiórka do puszek organizowana przy cmentarzach 1. XI na rzecz WSD w Tarnowie z racji pandemii będzie przed każdą Mszą św. w kościele. O jej przeprowadzenie prosimy Akcję Katolicką.
 4. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w czwartek, piątek i sobotę od godz. 16.00.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20 również z możliwością spowiedzi św.
 6. Trwa dobrowolna zbiórka na respirator dla uczczenia pamięci naszego ks. Antoniego. Dary można składać przez stronę zrzutka.pl, lub bezpośrednio na konto parafialne z dopiskiem respirator, lub na składce w kopercie podpisanej respirator. W dniach pogrzebu, na składkach, zebraliśmy kwotę 13755 zł. Serdecznie dziękujemy. Jesteśmy przekonani, że ten dar mający ratować życie radowałby naszego ks. Proboszcza. Może nawet uratuje życie komuś z nas.
 7. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w środę: św. Szymona i Judę Tadeusza – Apostołów
 8. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Krzyżak Eugeniusz i Danuta, Lachor Arkadiusz i Monika, Woźniak Zygmunt i Renata, Smoleń Adrian i Marta, Oleksy Stanisław i Danuta. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i we wtorek o 9.00.
 9. Zauważmy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się.
 10. Kalendarze Rolnicze i na ściany dostępne są w Zakrystii.

PODZIĘKOWANIA

W środę, w dniu pogrzebu ks. Proboszcza, dziękowaliśmy w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej osobom z poza parafii. Dziś pragniemy podziękować Wam, drodzy Parafianie. Najpierw dziękujemy Panu Bogu za Osobę drogiego ks. Proboszcza i czas 13 lat spędzonych w naszej parafii.

 • Dziękujemy Wszystkim, którzy w czasie choroby ks. Proboszcza, oraz po Jego śmierci trwali na modlitwie. Dziękujemy Tym, którzy modlili się z nami szczególnie w poniedziałek, wtorek i środę. Dziękujemy za modlitwę zarówno w kościele, jak i dzięki transmisjom internetowym. Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym na liturgii pogrzebu w środę za zrozumienie i pozostawienie miejsca w kościele dla najbliższych Zmarłego, kapłanów i delegacji. Dziękujemy Panu Bogu za pogodę w dniu pogrzebu.
 • Dziękujemy z całego serca naszym Siostrom Felicjankom za ciągłą modlitwę, troskę i obecność z nami w czasie tych trudnych dni. Dziękujemy za piękne przygotowanie kościoła na uroczystości pogrzebowe.
 • Dziękujemy księżom: Bogusławowi Tokarzowi za wieloraką pomoc w przygotowaniu pogrzebu i ks. prałatowi Stanisławowi Wojcieszakowi za pomoc w spowiedzi w dniach poprzedzających pogrzeb.
 • Dziękujemy Dyrekcjom, Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom Szkół Podstawowych nr 1 i 2 za modlitwę i troskę o ks. Proboszcza oraz zrozumienie dla nas w tych ciężkich chwilach.
 • Dziękujemy Pocztom Sztandarowym OSP i SP nr 1 w Męcinie za uczczenie swoją obecnością naszego ks. Antoniego.
 • Dziękujemy Wszystkim Grupom Parafialnym zaangażowanym w przygotowanie pogrzebu. Podziękowania te składamy na ręce Rady Parafialnej.
 • Bardzo dziękujemy OSP w Męcinie za asystę i dbanie o bezpieczeństwo w dniu pogrzebu. Dziękujemy KGW z Męciny.
 • Dziękujemy orkiestrze i panu Władysławowi za uświetnienie uroczystości pogrzebowej.
 • Dziękujemy LSO za liczne i piękne asysty w dniach uroczystości pogrzebowych.
 • Dziękujemy Grupie Młodzieżowej za zaangażowanie w liturgię pogrzebu.
 • Dziękujemy panu Lelito za wysprzątanie terenu wokół cmentarza.
 • Dziękujemy firmie pogrzebowej pana Pałki.
 • Dziękujemy firmie „Artykuły Kamieniarskie i Pogrzebowe” za przygotowanie w tak krótkim czasie piwnicy grobu.
 • Nasze osobiste podziękowanie składamy Tym, którzy w czasie naszej izolacji i przygotowań do pogrzebu troszczyli się byśmy mieli co jeść. Dziękujemy piekarniom państwa Gawlików i Piwowarów, dziękujemy wielu osobom, które przynosiły nam obiady, czy robiły zakupy. Bardzo dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Jeśli kogoś przez zapomnienie, pominęliśmy to przepraszamy. Wszyscy jesteście nam bliscy.
 • Raz jeszcze wszystkim Wam, Drodzy Parafianie bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą jedność i zrozumienie w tych bardzo trudnych dla nas wszystkich chwilach. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam waszą modlitwę i wszelkie dobro, którym dzieliliście się z naszym drogim ks. Proboszczem przez te 13 lat. Raz jeszcze gorące Bóg zapłać.