XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 XI 2020 R.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 XI 2020 R.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dziś po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie zawierzenia się każdego z nas Chrystusowi Królowi. Dziś za publiczne odmówienie tej modlitwy możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w dolnym kościele. W niedziele, dopóki pogoda pozwoli, pozostajemy jeszcze w górnym kościele.
 3. Różaniec z wypominkami codziennie o 16.30, a w niedzielę o 15.30.
 4. W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy

w sobotę – 11 rocznica święceń biskupich naszego Ordynariusza bpa Andrzeja Jeża – polecajmy go w naszych modlitwach.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się liturgiczny okres Adwentu.
 2. W ostatni czwartek roku liturgicznego tradycyjnie o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych Parafian w minionym roku kościelnym. Tę Mszę z racji naszej większej obecności odprawimy w górnym kościele. Naszym modlitwom polecać się będą: + Mieczysław Krakowski, Helena Kalisz, Józef Smoleń, Eugeniusz Smoleń, Maria Woźniak, Barbara Gabryś, Genowefa Pasionek, Michał Lupa, Witold Śmietana, Władysław Piszczek, Jan Florek, Bronisław Uryga, Władysława Wiewióra, Ryszard Florek, Katarzyna Wójtowicz, Paweł Gawlik, Józef Kubatek, Franciszek Zdebski, Helena Oleksy, Zdzisław Siciarz, Anna Zięba – Dudzik, Faustyna Dudczyk, Józefa Tobiasz, Józef Oleś, Kazimierz Siciarz, Stanisława Smoleń, Rozalia Siciarz, Władysław Jawor, Maria Łukasik, Maria Siciarz, Proboszcz Antoni Piś, Józefa Pacholarz, Kazimierz Oleksy, Stanisława Dudczyk, Urszula Pociecha, Wiesław Jabłoński, Jan Lachor.                                                             Po Mszy św. będzie adoracja do godz. 20.00.
 3. Zakończyła się zbiórka na respirator dla uczczenia pamięci naszego ks. Antoniego. Zebraliśmy kwotę 127 tysięcy 310 zł. Wszystkim wspierającym składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Sikorski Jan i Anna, Sikorski Łukasz i Małgorzata, Król Jan i Maria, Pociecha Ewa, Dębski Marek i Katarzyna. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
 5. Zachęcamy do odwiedzania i polubienia profilu Parafia Męcina na facebooku.
 6. Kalendarze Rolnicze i na ściany na rok 2021 dostępne są w Zakrystii.
 7. Można zamówić film z uroczystości pogrzebowych naszego ks. Proboszcza. Jest on na pendrive w cenie 75 zł.
 8. W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty: + Jan Lachor. Powierzmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…