XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 XI 2018 R. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA


XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 XI 2018 R.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
1. Dziś po Mszy św. ponowimy zawierzenie nas wszystkich Chrystusowi Królowi wobec Najświętszego Sakramentu jako podziękowanie za wszystkie łaski minionego roku. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. (Jest to 5-ta rocznica peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii Apostołów Bożego Miłosierdzia Św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II).
2. W ostatni czwartek listopada tradycyjnie o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych Parafian w minionym Roku Kościelnym. A odeszli do wieczności w tym czasie:
† Barbara Olchawa, † Józef Wójcik, † Mariusz Malarz, † Zbigniew Kolebuk, † Michał Janczyk, † Wiesław Bukowiec, † Marian Leśniara, † Anna Banach, † Stanisław Krzyżak, Janina Oleksy, † Piotr Wiewióra, † Teofila Smoleń, † Stanisław Frączek, † Jan Wiewióra, † Małgorzata Śmietana, † Czesław Smajdor, † Stanisław Piotrowski, † Genowefa Jabłońska; † Ewa Bednarek, † Stanisław Pasionek, Zbigniew Gradzi, † Jolanta Smoleń, † Jan Gawlik, † Katarzyna Lupa, † Grzegorz Dutka, † Stefania Smoleń, Maria Smoleń, † Witold Świerczek, † Józef Woźniak, † Józefa Orczykowska, † Stanisław Krzak; † Jan Oleksy, † Andrzej Janusz, † Józef Smoleń, † Maria Król,
† Marian Jabłoński. Zapraszamy zwłaszcza rodziny.
3. Za tydzień składka budowlana przeznaczona na oświetlenie wokół kościoła. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wspierają prowadzone inwestycje w parafii. Aktualnie trawią prace wewnątrz budynku w Salce dla młodzieży
4. Prosimy, by porządkując cmentarz do kontenerów wrzucać szkło i plastik. Osobno na miejsce wyznaczone kwiaty naturalne i trawę. W tym celu oddzielajmy donice od kwiatów.
5. W tym tygodniu I sobota miesiąca.
6. W I sobotę rano Msza św. o 7.00, o 6.30 Różaniec wynagradzający niech poprowadzi kl. VIII B
7. Zachęcajmy się wzajemnie do przyjmowania Komunii św. wyngradzającej w I piątki i soboty. Kandydaci do Bierzmowania w przygotowaniu do Bierzmowania podejmują ten przywilej praktyk I sobót i I piątków miesiąca. Niech rodzice pomogą im to szlachetne zadanie wypełnić.
8. Adwentowy dzień chorych w kościele będzie 8 grudnia w sobotę o 9.00 spowiedź i o 10.00 Msza św. Następnie odwiedzimy chorych z Komunią św. przedświąteczną. Prosimy o zgłaszanie chorych z podaniem telefonu.
9. SPOTKANIA:
10. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Chórzyści w czwartek.
• grupa młodzieżowa w piątek o 18.00;
• w sobotę Ministranci, Schola o 9.00; Dzieci, DSM, PDMD o 10.00
11. Zmarł +Marian Jabłoński ze Wsi Południowej lat 94. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
12. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Siciarz Bogdan i Zofia; Uryga Władysław i Krystyna; Krzak Henryk i Maria; Leśnik Ewa; Wielechowski Jacek i Ewa. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00
13. Prasa katolicka:
• Niedziela, Gość Niedzielny;
• Mały Gość Niedzielny; Miłujcie się; Promyczek Dobra; Mały Promyczek
• w zakrystii Kalendarze na nowy rok
Informacje medyczne: w Ośrodku Zdrowia w Męcinie kompleksowe badania wzroku, profilaktyka zaćmy i jaskry 8 grudnia; Badania wzroku również w Limanowej 4 grudnia. Szczegóły w gablocie.