Zesłanie Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO – 23.05.2021 R.

1. Dziś Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego. Jak było zapowiadane przed i po każdej Mszy św. Stowarzyszenie dla Męciny, zbiera podpisy na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Przy podpisie trzeba podać swój numer PESEL, oraz mieć ukończone 16 lat.
2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 9.00 i 18.00, w czwartek święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o 6.30 i 18.00
3. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie po Mszy o godzinie 18.00, a w niedzielę po Mszy o godzinie 16.00.
4. Dziękujemy Panu Bogu za dar nowo wyświęconych 19 diakonów. W najbliższa sobotę będą święcenia kapłańskie. Zawierzajmy w naszych modlitwach przyszłych kapłanów.
5. W środę na godzinę 17.30 zapraszamy na montaż słowno – muzyczny z Okazji Dnia Matki przygotowany przez Seniorki z Męciny.
6. Za tydzień, 29 i 30 maja, nasza parafia będzie przeżywać wizytacje kanoniczną, prowadzoną przez Ks. Bpa Artura Ważnego. Program.
7. W sobotę, 29.05, o 15.30 ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
Spowiedź dla Bierzmowanych i ich Rodzin w piątek od godziny 16.00. Powierzajmy ich w naszych modlitwach.
W czwartek – 3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O przygotowanie ołtarzy prosimy:
I ołtarza – Akcję Katolicką – przy plebanii
hasło: WIECZERZA, KTÓRA PRZEMIENIA CZŁOWIEKA
II ołtarza – OSP obok budynku straży,
hasło: BEZ BOGA NA ZAWSZE GŁODNY
III ołtarza Rodzinę Szkolną – przy szkole
hasło: EUCHARYSTIA, KTÓRA LECZY
IV młodzież obok starego kościoła.
hasło: WIECZERZA PRZEŁAMUJE SAMOTNOŚĆ
8. Rodzinom ze Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę da dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy o sprzątanie Rodziców i Kandydatów do Bierzmowania. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
9. W najbliższy wtorek o godzinie 9.00, wszystkich chętnych, prosimy o pomoc w uporządkowaniu zieleni wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie motyk.
Kandydaci do bierzmowania – poniedziałek o 19.00
Odnowa w Duchu Świętym – wtorek o godzinie 19.00
Lektorzy, ministranci i aspiranci – piątek o godzinie 19.00.
Grupa Młodzieżowa – piątek o godzinie 20.00