DIECEZJALNE SPOTKANIE MISYJNE RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA


Wszystkich, którzy chcą modlić się za misje i misjonarzy modlitwą różańcową, zapraszamy na XXII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Bobowej, w dniu 28 października, w sobotę kończącą Tydzień Misyjny.

Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja w hali znajdującej się przy Szkole Podstawowej (ul. Bohaterów Bobowej 6). Będziemy w tym dniu, jak zwykle, modlić się o beatyfikację ks. Jana Czuby – tarnowskiego misjonarza. Dzień naszego spotkania będzie tradycyjnie wspomnieniem 25-tej już rocznicy jego śmierci, która miała miejsce 27 października 1998 r. Po Mszy św. zaplanowana jest projekcja nowego filmu o ks. Janie z 2022 r. pt. „Tata z Małopolski”. Będzie też okazja do obejrzenia krótkiej prezentacji przygotowanej przez grupę im. ks. Jana Czuby, działającą w Bobowej, gdzie ks. Jan posługiwał jako wikariusz.

Prosimy, aby uczestnicy (zarówno indywidualni, jak i grupy) zgłosili wcześniej swoją obecność za pomocą kwestionariusza umieszczonego na stronie diecezjalnej https://diecezja.tarnow.pl/. Należy kliknąć w „Kwestionariusz” znajdujący się na szarym pasku w górnej części strony. Zapisy trwają do wtorku, 24 października.

Jeśli zebrałaby się większa grupa możemy zorganizować wspólny wyjazd z Męciny. Zapisy chętnych do końca tego tygodnia w zakrystii lub kancelarii.