I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021 R.


I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021 R.

1. Dziś I niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W naszych modlitwach pamiętamy o Pasterzu naszej diecezji ks. biskupie Andrzeju w 12 rocznicę jego święceń biskupich.
2. Zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty będą codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Codziennie będzie losowanie figurek.
3. Msze św. od poniedziałku do soboty będą już odprawiane w dolnym kościele, a w niedziele, dopóki pogoda pozwoli, w górnym.
4. W poniedziałek i wtorek po Roratach, wypominki listopadowe połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Z racji Rorat Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą tylko rano.
5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca grudnia. Rano spowiedź od 6.00 do 6.30 przed Roratami, a po południu: w I czwartek od 16.00 do 17.00 oraz od 18.30 do 20.00, w I piątek spowiedź od 15.00 oraz po Mszy od 16.15 do 17.00.
6. Msze św. w I czwartek o 6.30 i 17.00, w I piątek o 6.30, 15.30 i 17.00 i w I sobotę o 7.00 i 17.00. Bardzo prosimy o uczestnictwo w Mszach I piątkowych Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O poprowadzenie różańca wynagradzającego w I sobotę o 6.30 prosimy Członków Chóru.
7. W I piątek udamy się z wizytą do chorych. Ks. proboszcz od 8.30, a ks. Michał od 10.30.
8. Ponieważ Roraty kończą się później niż zwyczajna Msza poranna, a my idziemy na 8.00 do szkoły kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna: w poniedziałek od 8.00 do 9.00 i po południu w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do 18.00, oraz w sobotę od 8.00 do 9.00 i od 15.30 do 16.30.
9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. O jej przeprowadzenie prosimy Akcję Katolicką.
10. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie w przyszła niedzielę o godzinie 14.00 w dolnym kościele. Będzie również możliwość wręczenia prezentów mniejszym dzieciom.
11. Wspierajmy również Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywając świece wigilijne. Przy małych świecach niech to będzie dar 10 zł, a przy dużych 20 zł. Dziękujemy Caritas za posługę.
12. Dziś po Mszach św. Młodzież będzie rozprowadzać ciasto, a zebrana ofiara będzie na ich wyjazd w czasie ferii.
13. Jak co roku organizujemy konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs będzie miał swój finał w IV niedzielę Adwentu, 19 grudnia, po Mszy św. o godzinie 11.00. Chętnych do zasponsorowania nagród prosimy o kontakt ze mną lub z ks. Michałem. Prosimy też, aby dzieci biorące udział w konkursie zgłaszać do zakrystii do 12 grudnia.
14. W miesiącu grudniu ks. Stanisław i ks. Misjonarze odprawią po 30 intencji pogrzebowych (Msze gregoriańskie) za śp. Franciszka Dutkę, Czesławę Ociepka, Stefana Pociechę, Bożenę Janusz, Stefanię Smoleń, Helenę Smoleń, Krystynę Uryga, Bronisławę Pociecha, Janinę Cieślik i Władysławę Oleksy. Zostaną również odprawione ostatnie intencje pogrzebowe za śp. Piotra Wójcika (8 int), Michalinę Gawlik (8 int), Annę Chmielewską (7 int), Józefa Tobiasza (5 int), Kazimierza Oleksego (4 int), Piotra Ziółkowskiego (3 int), Kazimierza Orła (2 int), Janusza Wąsowicza (2 int), Stanisława Pociechę (1 int).
15. Rodzinom z Podgórza dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekorację. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Prosimy Rodziny: Moniki i Szymona Baca, Krystyny i Lucjana Krzak, Karoliny i Filipa Mleczek, Marty i Grzegorza Pawłowskich, Janiny i Józefa Siciarz, Doroty i Stanisława Dutka, Marii i Mirosława Siciarz, Marty i Piotra Siciarz. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00. Dyżur Mieszkańców Podgórza dobiega końca, a rozpoczną go Mieszkańcy Miczaków Dolnych. Pana Rejonowego prosimy o kontakt.
16. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym – wtorek o godzinie 18.00
Chór – czwartek o godzinie 18.00.
Ministranci i lektorzy – sobota o godzinie 9.00.
Schola – sobota o godzinie 10.00.