II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018 R.


II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018 R.
1. Dziś „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Za wschodnią granicą Kościół z trudem się odradza, tam też mieszkają nasi rodacy, często potomkowie zesłańców. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Za złożony dar składamy – Bóg zapłać. Dziękujemy Akcji Katolickiej za posługę.
2. Bóg zapłać także za złożone przed tygodniem ofiary na oświetlenie wokół kościoła. Ofiarowaliśmy 7 tysięcy zł.
3. Za tydzień nasze ofiary będą przeznaczone na wywóz tegorocznych zużytych zniczy i wieńców z cmentarza. Dziękujemy segregującym odpady i dbającym o czystość tego miejsca.
4. Dziś po Mszy św. wieczornej bardzo prosimy na spotkanie przedstawicieli Rady Duszpasterskiej oraz Rejonowych i zespół Synodalny.
5. Zapraszamy serdecznie na codzienne roraty. Cieszymy się tymi, którzy licznie przychodzą. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom w uczestnictwie.
6. Wspierajmy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, bądźmy solidarni z dziećmi ubogich rodzin. Niech posłuży im nasza ofiara składana przy okazji nabywaniu świecy wigilijnej. Świece zapłoną na naszych wigilijnych stołach, a potem w święta zaniesiemy je na groby naszych bliskich. Dziękujemy Caritas za posługę.
7. Dziś Caritas rozprowadza drobne wypieki także na rzecz potrzebujących.
8. Bóg zapłać za posługę w czasie Dnia Chorych: paniom z Caritas i siostrze Urszuli, a także za przygotowane upominki wypieki.
9. Dziękujemy rodzinom dobrodziejów za ofiarowane dary dla będących w potrzebie: Genowefie i Władysławowi Gawlik, Edwardowi i Danucie Smoleń, Dorocie Sojka, Barbarze Gaik, Józefowi Oleksemu, Eugeniuszowi Wojakowi i Wolimexowi.
10. W Wigilię po roratach konkurs na najpiękniejszą szopkę. Zapraszamy do ufundowania nagród dla dzieci, które razem z rodzicami pielęgnują piękną polską tradycję bożonarodzeniową. O przeprowadzenie konkursu prosimy tradycyjnie Akcję Katolicką.
11. Spowiedź świąteczna będzie u nas w czwartek 20 grudnia.
• SPOTKANIA: Chórzyści w poniedziałek o 19.00 i czwartek o 18.00.
• Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych i trzecich gimnazjum wraz z rodzicami w czwartek o 17.00
• W piątek zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców chętnych do przeprowadzenia Kolędy Misyjnej, która będzie tradycyjnie 26 grudnia. Chcemy w tym dniu odwiedzić wszystkie rejony. Spotkanie będzie w piątek o godz. 17.00. Można się również zapisywać u katechetów w szkole.
• Ministranci, Schola i dzieci w sobotę po roratach.
12. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Sułkowski Sławomir i Aneta; Rosiek Zbigniew i Zofia; Bargieł Krzysztof i Marta; Lupa Zbigniew i Anna; Smoleń Krzysztof i Mirosława. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00
13. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny: czym jest niepokalane poczęcie, O niezwykłej historii niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii; o problemie marnowania jedzenia.
• Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny z lampionem roratnim; Miłujcie się
• Kalendarze na nowy rok 2019
14. Za tydzień darmowa płyta „Najpiękniejszych Kolęd” w Gościu Niedzielnym. Można dziś w zakrystii zarezerwować sobie numer.
15. KOMUNIKAT Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej: w trosce o bezpieczeństwo użytkowników instalacji grzewczych zaleca się kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych, nagromadzoną sadzę należy usunąć, o pęknięciach komina informować kominiarza celem usunięcia usterki. Przede wszystkim wyczyścić przewody kominowe. W razie zapalenia się sadzy natychmiast powiadomić straż pożarną. zamknąć dopływ powietrza do pieca. Szczegóły w gablocie.

„W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych”.