II Niedziela po Bożym Narodzeniu – Nowy Rok – 5 I 2020


II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 05.01.2020 R.
1. Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Po Mszy św. (7.00 i 11.00) zmiana tajemnic różańcowych.
3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na prace remontowe.
4. ZAPRASZAMY na Jasełka przygotowane przez młodzież dzisiaj o godz. 14.30
5. Również dzisiaj zapraszamy na Opłatek Parafialny po Mszy św. o 16.00 w Remizie OSP. Prosimy wszystkich uczestników Grup Parafialnych, Radnych i Rejonowych, Zespół Synodalny, Młodzież. Serdecznie zapraszamy i prosimy o niezawodne przybycie. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń i naszym Strażakom za coroczną pomoc.
6. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. jak w każdą niedzielę. (7.00; 9.00; 11.00 i 16.00). Na Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Caritas przed Mszą św. rozprowadzać będzie do poświęcenia te symbole królewskich darów. Caritas naszymi ofiarami wspiera potrzebujących.
7. Niech na naszych drzwiach pojawi się tradycyjny napis wykonany poświęconą kredą, który wiążemy z imionami Trzech Mędrców. Powstanie napisu jest przede wszystkim nawiązaniem do pierwszych liter łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).
8. W Trzech Króli tradycyjnie ofiarami wspieramy Misje św.
9. Na Mszy św. o 9.00 uroczyste zakończenie Kolędy Misyjnej, zapraszamy wszystkich kolędników misyjnych. Zapraszamy także do uczestnictwa w orszaku Trzech Mędrców w naszym kościele.
10. Konkurs Kolęd dla dzieci w niedzielę 12 stycznia o godzinie 14.00.
11. Odpust ku czci św. Antoniego Opata patrona naszej parafii w niedzielę 19 stycznia. Będziemy dziękować za dar życia konsekrowanego.
12. Zapraszamy na koncert Noworoczny Orkiestry OSP w niedzielę 26 stycznia o 14.00.
13. Mieszkańcom Zakrętka dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje świąteczne. Na przyszły tydzień kościół powierzamy kolejnym rodzinom: Leśniara Przemysław; Jawor Sławomir i Ewelina; Orczykowski Antoni i Dorota; Kasperkiewicz Robert i Gabriela; Woźniak Elżbieta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
14. W sobotę 11 stycznia nasi Kolędnicy Misyjni wezmą udział w Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników w Krynicy. Wyjazd dzieci i młodzieży z Męciny o godzinie 8.30 Zachęcamy wszystkich Kolędników Misyjnych do wzięcia udziału.
15. Zauważmy prasę katolicką
16. Z naszej w spólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Agnieszka Dutka i Józef Smoleń lat 90 z Bukowca. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….