II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 III 2022 R.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 III 2022 R.
1. Dziś wypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy szczególnie w naszych modlitwach o ks. Stanisławie i siostrze Magdalenie. Zbiórką do puszek wspieramy dziś Fundusz Misyjny Ad Gentes.
2. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych z intencją modlitwy o pokój na świecie. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o 15.30, 16.30 i 19.30 oraz w niedziele po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00. Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 15.00. W najbliższą niedzielę składka na Gorzkich Żalach będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego.
3. W sobotę wypada Uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o 6.30 i 17.00.
4. Nasza diecezja przyłącza się do akcji Caritas „Paczka dla Ukrainy”. Jako parafia chcemy przygotować 10 takich paczek. Produkty do każdej paczki są ściśle określone. Koszt jednej paczki to około 150 złotych. Prosimy rodziny chętne skompletować taką paczkę, o kontakt by przekazać jej listę produktów.
5. Bardzo dziękujemy tym rodzinom naszej parafii, które pod swój dach przyjęły uchodźców. Jeśli są jeszcze rodziny, które miałyby taką chęć i możliwość to prosimy o kontakt.
6. Mamy możliwość, jako parafia, prosić nasz diecezjalny Caritas o udzielenie pomocy finansowej rodzinom, które przyjmują uchodźców z Ukrainy. Wsparcie jest na 3 miesiące (od 1 kwietnia do 30 czerwca). Można jest wykorzystać na zakup żywności, leków, ubrań, pościeli, środków higieny. Rodziny przyjmujące uchodźców prosimy o kontakt.
7. Caritas rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne, z których ofiara będzie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących w parafii oraz na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Umowna ofiara za małego baranka lub mały paschalik wynosi 6 złotych (może być większa, wtedy pozostanie dla potrzebujących), za średniego baranka 10 złotych, a za duży paschalik 12 złotych
8. Wyjazd do Oświęcimia będzie w sobotę 19 marca o godzinie 6.50 z parkingu koło kościoła. Przypominamy, aby zabrać dokumenty tożsamości.
9. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za dyżur przy naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu: Państwo: Renata i Stanisław Kamieński, Krystyna i Andrzej Dziubanowscy, Justyna i Bartosz Oleksy, Halina i Krzysztof Dziubanowscy, Agata i Rafał Dziubanowscy, Halina Wiewióra, Ewelina i marek Król. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
10. Dziś do nabycia jest Gość Niedzielny Extra poświęcony św. Ojcu Pio.
11. Spotkania:
Aspiranci – w środę o godzinie 16.00
Chór – w czwartek o godzinie 18.00
Młodzież w piątek o godzinie 19.00
Schola – w sobotę o godzinie 10.00
Kandydaci do bierzmowania – w sobotę o 10.30
Odnowa w Duchu Świętym – w sobotę godzinie 18.00