III Niedziela Wielkanocna 18 kwietna 2021


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.04.2021 R.

1.   Przeżywamy Niedzielę Biblijną. Zachęcamy Wszystkich do codziennego, choćby krótkiego, pochylania się nad Pismem Świętym.

2.   Od dzisiejszej niedzieli, z racji dużej liczby wiernych i brzydkiej pogody, Msze św. o godzinie 9.00 i 11.00 będą odprawiane zarówno w kościele górnym jak i dolnym.

3.   Serdecznie gratulujemy dziesięciu nowym Lektorom, którzy wczoraj w Limanowej z rąk ks. bpa Artura Ważnego przyjęli posługę lektoratu. Gratulujemy również Rodzicom i bardzo się cieszymy, że chcecie dalej służyć Panu Bogu.

4.   W piątek Uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski. W tym dniu nie ma postu od mięsa.

5.   Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Na Mszy św. o godzinie 11.00 będzie przyjęcie 12 chłopców do grona aspirantów.

6.   W sobotę, 24 kwietnia o godzinie 14.25, TVP1 wyemituje kolejny odcinek dokumentu „Ozdrowieńcy”. Połowa tego odcinka będzie poświęcona naszemu śp. ks. proboszczowi Antoniemu Pisiowi. Zachęcamy do oglądania.

7.   Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy następujące rodziny. Państwo: Agnieszka i Stanisław Krzyżak, Maria i Andrzej Siciarz, Agata i Wiesław Siciarz, Marlena i Mariusz Michalscy, Maria i Stanisław Leśnik. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o godzinie 9.00.

9. Spotkania:

Odnowa w Duchu Świętym – we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Aspiranci – środa godzina 17.00

Grupa Młodzieżowa – piątek o godzinie 19.00.

Lektorzy – sobota o godzinie 8.00

Dzieci i Rodzice klas III – sobota o godzinie 15.00

10.               Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

11.   W środę pożegnaliśmy urodzonego w Męcinie śp. Tadeusza Wójsa. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…