III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 I 2019 r.


 III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 I 2019 r.
XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie
Światowy Dzień Chorych na Trąd. Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
1. Zakończyła się wizytacja duszpasterska zwana Kolędą serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie za atmosferę modlitwy i świadectwo wiary, za gościnność. Spostrzeżenia kolędowe będą pomocne w pracy duszpasterskiej. Wasze radości i troski codziennie polecamy Panu Bogu w modlitwie. Niechaj błogosławieństwo kolędowe ciągle Wam towarzyszy każdego dnia. Dziś o 11.00 Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii o Boże błogosławieństwo, podobnie w czwartek o 17.00. Bardzo prosimy o liczny udział parafian.
2. Również w czwartek o 17.00 Spotkanie Służby Liturgicznej ministrantów i lektorów
3. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
Grupa Młodzieżowa w piątek o 18.00
Parafialny Zespół Synodalny – za tydzień w niedziele po Mszy św. o 16.00.
4. Dziś niedziela Synodalna, modlimy się w intencji rodzin i małżeństw. Modlimy się za żyjących w związkach niesakramentalnych, polecamy także przygotowujących się do założenia rodziny, aby budowali swoje małżeństwa na przymierzu z Chrystusem.
5. Zapraszamy od czwartku na doroczne triduum modlitw w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy codziennie na Mszę św. o 17.00. Bardzo prosimy wszystkich rodziców wspierających ich babcie i dziadków, wychowawców. Głoszone słowo będzie pomocą w trosce o wychowanie młodego pokolenia.
6. W I Piątek miesiąca Msze św. o 6.30; 15.30 i 17.00 – dla rodziców w ramach triduum.
7. W I sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, (Matki Bożej Gromnicznej). O 6.30 Różaniec wynagradzający, niech poprowadzi klasa III a Gimnazjum;
8. Msze św. o godzinie 7.00; 9.00 i wieczorem o 17.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą obejmujemy nasze Siostry Felicjanki i prosimy o nowe powołania. Ofiara z 2 lutego przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych
9. W sobotę o 16.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie.
10. Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na spłatę wykonanych prac przy kościele w roku ubiegłym.
11. Ponadto w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
• W poniedziałek – Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dokt. Kościoła
• We wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
• W czwartek – Św. Jana Bosko, kapłana
12. Chorych, których odwiedza ks. Krzysztof z Komunią św. odwiedzimy w czwartek od 13.30, pozostałych w piątek od 8.30.
13. Kurs Przedmałżeński w naszym dekanacie jest dwa razy w roku. Najbliższy, trzydniowy, w Limanowej tydzień po Wielkanocy.
14. Mieszkańcom Miczaków Dolnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Gawlik Krzysztof i Dorota, Trzeciak Zbigniew i Michalina Trzeciak Paweł i Małgorzata, Woźniak Józef i Halina; Oleksy Eugeniusz i Ewa. Prosimy o sprzątanie w sobotę o 10.00 i poniedziałek o 9.00.
15. Po Mszy św. podejdźmy z dziećmi do Szopki na chwilę adoracji.
16. Zauważmy prasę katolicką
17. W tym tygodniu odeszła do wieczności +Zofia Mąka lat 84 z Miczków Dolnych. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…