IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021 R.


IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021 R.

1. Dziś IV niedziela Adwentu. Dziś po Mszy św. o godzinie 11.00 konkurs Szopek Bożonarodze-niowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiary na prezenty w konkursie. O 13.30 Msza św. pogrzebowa śp. Jadwigi Siciarz.
2. W imieniu parafialnej CARITAS dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy pośpieszyli z pomocą dla potrzebujących. W ich intencji odprawiona zostanie Msza św. do Miłosierdzia Bożego w najbliższy czwartek. Dziękujemy również tym, którzy oddali honorowo w ubiegłą niedzielę swoją krew. Zebraliśmy jej ponad 10 litrów.
3. Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane w dolnym kościele, a w Pasterkę, Boże Narodzenie i w niedzielę w górnym.
4. Z racji Rorat Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę i piątek będą tylko rano.
5. W tym tygodniu z racji spowiedzi i Świąt nie będzie czynna kancelaria parafialna.
6. Spowiedź zawsze rano przed roratami oraz w czwartek w czasie adoracji od 18.30 do 20.00.
7. W Wigilię na roratach zapłonie Światło Betlejemskie. Przez cały dzień będzie możliwość zapalenia od niego naszych świec, aby paliło się również w naszych domach przy Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapomnijmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.
8. Przed Pasterką na godz. 23.30 zapraszamy na nabożeństwo Jutrzni, a o północy Msza św. Pasterska na pamiątkę Narodzenia Pana Jezusa. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
9. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00.
10. W niedzielę święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Składka w tym dniu jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. Z racji niedzieli opuszcza się w tym roku święto św. Szczepana. W tym dniu zaprezentują się również Kolędnicy Misyjni ze scenką przeznaczoną na ten rok. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa nie odwiedzą oni tym roku naszych domów, ale po każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.
11. Wspólnie z Radą Parafialną ustaliliśmy, że w tym roku wizytę kolędową postaramy się przeprowadzić w sposób tradycyjny odwiedzając rodziny w domach. Odwiedzimy te rodziny, które, zgodnie z decyzją ks. Biskupa, same o to poproszą. Dlatego prosimy, aby w poniedziałek, wtorek i środę zgłaszać swoim rejonowym chęć przyjęcia kapłana na kolędzie. Bardzo prosimy o te zapisy, ponieważ według nich przygotujemy listę odwiedzin, która może się różnić od tej z poprzednich lat. Wykaz Rejonowych, ich numery telefonów oraz godziny w których można się z nimi komunikować są w gablocie i na stronie internetowej. Dla Rodzin, które z różnych przyczyn nie będą mogły przyjąć kapłana, będzie organizowana raz w tygodniu Msza św. kolędowa. Jeśli się pozaziębiamy, będziemy odwoływać kolędę, a Rodziny zapraszać na Mszę św. Jeśli w jakieś zapisanej rodzinie, wyszłyby jakieś okoliczności uniemożliwiające kolędę, prosimy by dać nam znać. Z góry prosimy o wyrozumiałość.
12. Rodzinom z Miczaków Dolnych dziękujemy za ich posługę troski o czystość i piękno naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Prosimy Rodziny państwa: Kingi i Krzysztofa Jabłońskich, Doroty i Krzysztofa Gawlik, Małgorzaty i Pawła Trzeciak, Haliny i Józefa Woźniak, Ewy i Eugeniusza Oleksy, Barbary i Marcina Piętka, Beaty Oleksy, Bronisławy i Tomasza Bąk. Prosimy o sprzątanie w czwartek oraz w poniedziałek o godzinie 9.00.
13. Spotkania:
Chór – wtorek o godzinie 19.00.
W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Banach i śp. Jadwiga Siciarz. W ich intencji: Dobry Jezu…