IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 XII 2020 R.


IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 XII 2020 R.

 1. Przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu. Dziś składka na ogrzewanie kościoła. Dziś również nasza młodzież organizuje kiermasz świąteczny.
 2. Spowiedź zawsze przed Roratami, w tym tygodniu dodatkowo we wtorek i w środę od 16.00 do 17.30 i od 18.00 do 20.00.
 3. W środę na godz. 10.00 zapraszamy na próbę Kolędników Misyjnych.
 4. W czwartek po ostatnich Roratach konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Szopki przynosimy w czwartek na Roraty.
 5. W Wigilię na roratach zapłonie Światło Betlejemskie. Przez cały dzień będzie możliwość zapalenia od niego naszych świec, aby paliło się również w naszych domach przy Wieczerzy Wigilijnej.
 6. Przed Pasterką na godz. 23.30 zapraszamy na nabożeństwo Jutrzni, a o północy Msza św. Pasterska na pamiątkę Narodzenia Pana Jezusa. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 7. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00 i 16.00.
 8. W sobotę święto św. Szczepana – I męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00. Nie będzie Mszy o godz. 16.00. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Składka w tym dniu jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy polecać Panu Bogu wszystkich małżonków, zwłaszcza tych, którzy przeżywają swoje jubileusze.
 10. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Banach Maria i Józef, Sadowy Jolanta i Paweł, Bożek Bolesław i Lucyna, Mysza Dobrosława, Krzysztof Zofia i Aleksander, Jabłoński Adam i Alicja, Wojtas Piotr. Bardzo prosimy o sprzątanie w środę i w poniedziałek o 9.00.

Na spotkaniu Rady Parafialnej postanowiliśmy, że jeśli ktoś nie może w danym dniu przyjść do sprzątania, a poczuwa się do odpowiedzialności za swój kościół, może złożyć ofiarę i skontaktować się z s. Rachelą. Siostra poprosi o pomoc osoby chętne i odda im złożoną ofiarę. Numer do s. Racheli jest w gablocie.

 1. W imieniu własnym oraz s. Urszuli i parafialnej CARITAS, chcemy gorąco podziękować wszystkim, dzięki którym parafia mogła przyjść z pomocą najbardziej potrzebującym. Szczerą wdzięczność wyrażamy Panom: Eugeniuszowi Wojakowi, Józefowi Oleksy, Maciejowi Wideł, Państwu: Dorocie i Wiesławowi Sojka, Danucie i Edwardowi Smoleń, Genowefie i Władysławowi Gawlik, Emilii i Sebastianowi Lupa oraz wszystkim anonimowym Darczyńcom CARITAS. Dziękujemy również Paniom z Caritas za misternie wykonane szopki i pomoc w adwencie oraz wszystkim wspierającym poprzez zakup świec wigilijnych.
 2. Konkurs kolęd dzieci do lat 6 odbędzie się w sobotę, 23.01.2021, o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii do niedzieli 17.01.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 4. W sobotę, odeszła z naszej wspólnoty + Jadwiga Dynowska z Zakrętka, lat 68. Jej pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00. Powierzmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…