IV Niedziela Wielkiego Postu


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021 R.

  1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale o 15.15.
  2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

w piątek – Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. Msze św. o 6.30 i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.

Zapraszamy również do uczestnictwa na nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

15.30 – dla dzieci

16.30 – dla starszych

19.00 – inscenizowana Droga Krzyżowa dla młodzieży

  1. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za czas dyżuru przy naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać dla Wszystkich, którzy czuli więź z kościołem parafialnym i troszczyli się o jego piękno. Od przyszłego tygodnia swój dyżur rozpoczynają mieszkańcy Szczepieńca. Na przyszły tydzień prosimy następujące rodziny. Państwo: Lupa Dorota i Marek, Sejmej Elżbieta i Ludwik, Baca Wioletta i Mateusz, Orzechowski Teresa i Zenon, Zboś Agnieszka i Adam. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
  2. .Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są nowe numery: Świata Misyjnego, Misji Dzisiaj, Promyczka Dobra. Dziś jest do nabycia numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony w całości św. Józefowi w cenie 9 złotych.
  3. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Umowna ofiara za małego baranka lub mały paschalik wynosi 6 złotych (może być większa, wtedy pozostanie dla biednych w naszej parafii), za średniego baranka 10 złotych, a za duży paschalik 12 złotych.
  4. Spotkania:

Odnowa w Duchu Świętym – wtorek po Mszy św. wieczornej

Kandydaci na Lektorów – sobota o godzinie 9.00.

Ministanci – sobota o godzinie 10.00.

Aspiranci – sobota o godzinie 10.30

  1. Dziś na nabożeństwie Gorzkich Żali będzie składka przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Od przyszłej niedzieli wracamy do górnego kościoła. Przynajmniej do Świąt Wielkanocnych, z racji pandemii, utrzymujemy dodatkową Mszę św. o godzinie 14.00. Rekolekcje parafialne mamy zaplanowane od 25.03 do 28.03, czy od przyszłego czwartku do Niedzieli Palmowej.
  3. Za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy św., będą rozprowadzane palmy i kwiaty wykonane ręcznie przez Seniorki z Męciny. Złożone ofiary będą przekazane na dożywianie głodnych dzieci z misji ks. Pawła Wróbla. Zapraszamy do ich nabywania i z góry dziękujemy w imieniu Misjonarzy za każdy datek.
  4. W Niedzielę Palmowa, czyli za dwa tygodnie, zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnym konkursie na najładniejszą, wykonaną ręcznie, palmę. Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w zakrystii do przyszłej niedzieli, byśmy mogli przygotować nagrody. Chętnych, do zasponsorowania nagród, prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała.