IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 II 2019 r.


IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 II 2019 r.

1. Dzisiaj witamy w naszej parafii Ks. Witolda Machalskiego. Ks. Witold powraca z pracy misyjnej w Ameryce Środkowej w Ekwadorze i na Kubie. Przyjmijmy go z życzliwością i otwartym sercem. Otoczmy modlitwą wypraszając codziennie Boże błogosławieństwo. Ks. Witoldowi życzymy „szczęść Boże” w służbie Bogu i ludziom zwłaszcza w naszej parafii!
2. Po Mszy św. zmiana tajemnic Różańcowych. (Po 7.00 i po 11.00)
3. Dziś o 15.40 Nieszpory.
4. Pamiętajmy w modlitwie o konających, którym miesiąc luty jest w Kościele poświęcony.
5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczamy na spłatę prac wykonanych przy naszej parafii.
6. Spotkania:
• Grupa Synodalna – Radni i Rejonowi, Przedstawiciele Grup Parafialnych oraz inni zainteresowani – dziś o 17.00
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek o 17.30. Zapraszamy chętnych na konferencję poświęconą modlitwie. Temat: „Spotkanie z Ojcem”;
• W czwartek: Lektorzy o 17.00. Chór o 18.00.
• W piątek: Grupa Młodzieżowa o 17.30
• W sobotę: Ministranci o 9.00; Dzieci, DSM, Schola o 10.00.
7. W liturgii tygodnia:
• We wtorek – św. Agaty dziewicy i męczennicy (błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty)
• W środę – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników (3 roczn. święceń biskupich bpa Leszka Leszkiewicza)
• W I czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
• sobotę – św. Scholastyki;
8. Mieszkańcom Miczaków Dolnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Oleksy Beata; Oleksy Franciszek i Helena; Siciarz Grażyna; Włodarczyk Adam i Monika; Król Józef. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
9. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Alp proszone są o dokonanie wpłat zaliczki
10. Polecamy Prasę katolicka:
• Gość Niezielny; Niedziela; Mały Gość Niedzielny; także Promyczek Dobra i Mały Promyczek
11. Sołtys informuje, że można odebrać worki na śmieci i kody kreskowe: środę – Remiza OSP; czwartek – Miczaki (do końca lutego)
12. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracam się z serdeczną prośbą i apelem o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane właśnie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku; można tez wpisać w odpowiedniej rubryce „cel szczegółowy”.
Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.