IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 I 2021


  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Synodalną. Zawierzamy szczególnie osoby zaangażowane w pracę w instytucjach diecezjalnych. Jako wspólnota Kościoła Tarnowskiego dziękujemy również Panu Bogu, za wyświęconego wczoraj nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji ks. bpa Artura Ważnego.
  2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek będziemy przeżywać dzień skupienia dla kobiet przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 17.00 gdzie będziemy się modlić w intencji wszystkich kobiet naszej parafii. Od godziny 16.00 możliwość spowiedzi.

we wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególnie zawierzajmy w tym dniu Panu Bogu nasze Siostry Felicjanki i Siostry pochodzące z naszej parafii. Msze święte o: 6.30, 15.00 i 17.00. Na każdej Mszy będzie poświęcenie gromnic. Składka w tym dniu jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

w środę – błogosławieństwo gardła i świec ku czci św. Błażeja.

w czwartek – I czwartek miesiąca lutego. Msze św. o 6.30 i 17.00. Spowiedź rano od 6.00 i wieczorem od 16.00, oraz po Mszy wieczornej w czasie adoracji do godziny 20.00.

w piątek – I piątek miesiąca. Msze św. o 6.30, 15.30 i 17.00. Spowiedź rano oraz po południu od godziny 15.00. W piątek obchodzimy również wspomnienie św. Agaty, dlatego na każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo chleba, wody i soli.

w sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 17.00. O poprowadzenie różańca wynagradzającego o 6.30 prosimy Akcję Katolicką.

W I sobotę, od godziny 9.00, udamy się z Komunią św. do Chorych. Prosimy by potwierdzić Chorych w zakrystii lub kancelarii.

  1. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Woźniak Krystyna i Bolesław, Roch Małgorzata i Paweł, Duplaga Maria i Henryk, Dudczyk Barbara i Roman, Lupa Kinga i Marcin. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
  2. Koncert Kolęd dla uczczenia pamięci ks. proboszcza Antoniego Orkiestry OSP Męcina będzie w niedzielę (dzisiaj) o godz. 13.00.
  3. Dziękujemy Caritas naszej parafii za przeprowadzenie zbiórki na rzecz poszkodowanych w Chorwacji. Zebraliśmy 2800 złotych.
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  5. Stanisław i Księża w Afryce odprawiają w miesiącu lutym Msze św. pogrzebowe za: Zofię Cieślik, Władysława Jawora, Marię Siciarz, Wiesława Jabłońskiego, Jana Lachora, Marię Lachor i Jadwigę Dynowską. Ksiądz Paweł Wróbel odprawia zaś kolejne Msze św. pogrzebowe za ks. Proboszcza Antoniego Pisia.