Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019 R.


Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019 R.

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. My dziękujmy za łaskę naszego chrztu, który nas uczynił dziećmi Bożymi.
2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na spłatę prac wykonanych przy parafii..
3. O 14.00 zapraszamy na Koncert Noworoczny Orkiestry przy OSP w Męcinie.
4. Za tydzień odpust parafialny ku czci św. Antoniego Opata pierwszego patrona parafii
5. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 Opłatek Parafialny w Remizie OSP. Zapraszamy wszystkich uczestników Grup Parafialnych, Radnych i Rejonowych, Zespół Synodalny, Rodziny, które gościły u siebie Afrykańczyków w czasie ŚDM. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń i naszym Strażakom za pomoc.
6. Ponawiamy prośbę sprzed tygodnia rodziny ciężko chorego małego Jurka z Limanowej. Już w 1 roku życia małego Jurka Gnacińskiego ujawniła się rzadka choroba genetyczna. Polega ona na kabłąkowatości nóg oraz na karłowatości. Chodzenie sprawia ból przy dokonujących się zmianach w organizmie i zwyrodnieniu stawów. Dalsze leczenie to kosztowne operacje, prostowanie nóżek, operacja kolan, bioder, przedłużanie kości. Rodzina otrzymała zgodę Caritas Diecezjalnej na kwestę w naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła przeprowadzana jest kwesta na leczenie ciężko chorego dziecka z Limanowej. Dziękujemy paniom ze stowarzyszeń za przeprowadzenie kwesty
7. Harcerze z ZHR odpoczywający w ferie Szkole Podstawowej nr 1 zapraszają w czasie ferii na warsztaty teatralne – 18 stycznia od 16.00 do 18.00
8. Mieszkańcom Miczaków Dolnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny: Smoleń Marek, Dudzik Jan i Barbara, Wilczyński Tadeusz i Teresa, Łukasik Józef i Celina, Dudzik Jan i Janina. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
9. Po Mszy św. podejdźmy z dziećmi do Szopki na chwilę adoracji.
10. Polecamy prasę katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny Promyczek Dobra – wiadomości ze wiary i nauki, o skarbie życia
• Skibowy Kamień z wiadomościami z parafii; także dwumiesięcznik: Miłujcie się
11. Z naszej w spólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Gabriel Jabłoński z Podlesia lat 94. Polecajmy jego duszę Bożemu miłosierdziu