Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11. 04. 2021 r.


NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021 R.

 

  1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas. Wszystkim zaangażowanym w Parafialny Oddział CARITAS składamy serdeczne Bóg zapłać za całoroczną działalność na rzecz potrzebujących bliźnich. Życzymy sił i radości z wykonywanej misji. Niech Wam dobry Bóg zawsze błogosławi i wynagradza Waszą posługę swoimi łaskami.

Dziś Msze św. jak zwyczajnie. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa Koronką. Dziś również zbiórka do puszek na rzecz CARITAS Diecezji Tarnowskiej. Paniom z Parafialnego CARITAS dziękujemy za jej przeprowadzenie.

  1. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Codziennie do soboty w dni powszednie będziemy modlić się Koronką rano przed Mszą św, a po południu po Mszy św. Przypominamy również, że codziennie, przez cały rok, za publiczne odmówienie w kościele lub kaplicy Koronki możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W czwartek i piątek nasze Siostry Felicjanki odwiedzi ich Matka Generalna w ramach wizytacji domów zgromadzenia. W tych dniach zawierzajmy więc szczególnie Panu Bogu całe Zgromadzenie Sióstr Felicjanek przez ręce ich założycielki, bł. Marii Angeli Truszkowskiej.
  3. Rozpoczęliśmy prace związane z elektroniczną inwentaryzacją cmentarza. W najbliższym czasie zostaną sfotografowane i skatalogowane wszystkie grobowce.
  4. Bardzo prosimy również o większe zwracanie uwagi, na to, co wyrzucamy do kontenerów. Sprawdźmy czy wszystkie świece są dobrze wygaszone i wyciągnijmy baterie z elektronicznych ozdób.
  5. Planujemy wakacyjną oazę dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie parafii, jako podziękowanie za ich całoroczną pracę (schola, ministranci, lektorzy). Planowany termin jest od 27 czerwca do 2 lipca w Wołkowyjach w Bieszczadach. Spotkanie dla Rodziców chętnych dzieci w piątek po Mszy św. wieczornej.
  6. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy następujące rodziny. Państwo: Joanna i Mariusz Bukowiec, Katarzyna i Krzysztof Bukowiec, Alicja i Wiesław Janczyk, Sylwia i Michał Sroka, Agnieszka i Paweł Lachor. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o godzinie 9.00.
  7. Spotkania:

Odnowa w Duchu Świętym – we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Kandydaci na lektorów – wtorek po Mszy św. wieczornej.

Aspiranci i ministranci – środa po Mszy św. wieczornej.

Grupa Młodzieżowa – piątek o godzinie 19.00.

Kandydaci do bierzmowania z Rodzicami – sobota po Mszy św. wieczornej.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.