NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23.04.2022


1. Przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 15.15 po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Na każdej Mszy odmówimy Koronkę i zawierzymy się Bożemu Miłosierdziu. Dziś również zbiórka do puszek na rzecz CARITAS Diecezji Tarnowskiej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
2. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Św. Wojciecha – głównego Patrona Polski, przełożoną w tym roku z racji Oktawy Wielkanocy. Msze św. o 6.30 i 18.00.
3. Nabożeństwa Majowe rozpoczniemy w niedzielę 1 maja. Będą one w dni powszednie po Mszy o godzinie 18.00, a w niedzielę na Mszy o godzinie 15.00. Zachęcamy do modlitwy Litanią Loretań-ską zarówno w kościele jak i przy kapliczkach, podtrzymując naszą piękną polską tradycję.
4. W imieniu Parafialnej CARITAS dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie paniom: Dorocie Sojka, Agacie Siciarz, Marii Lupa, Kazimierze Piwowar, Monice Krzak, Iwonie Zygmunt, panom: Eugeniuszowi Wojakowi, Józefowi Oleksemu, Edwardowi Smoleniowi, państwu: Emilii i Sebastianowi Lupa, Genowefie i Władysławowi Gawlik oraz Służbie Zdrowia w Męcinie.
5. Wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu będzie w sobotą 30 kwietnia o godzinie 1.00 w nocy z parkingu obok kościoła. Prosimy o zabranie suchego prowiantu, ponieważ obiadokolacja będzie dopiero wieczorem.
6. Prosimy o dokonywanie wpłat całości kosztów na Lazurowe Wybrzeże do 8 maja. Spotkanie przedpielgrzymkowe będzie za 2 tygodnie 8 maja o godzinie 16.00 na plebanii.
7. Przypominamy o konkursie plastycznym „Kapliczki i krzyże przydrożne Męciny”. Prace możemy składać do 5 maja.
8. Rodzinom z Bukowca i Podlesia dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z Podlesia. Państwo: Halina i Stanisław Dudzik, Monika i Mariusz Dudzik, Alicja i Paweł Piotrowscy, Maria i Alojzy Kulpa, Krystyna i Roman Gawlik, Al-dona Żywioł, Ryszard Tyrankiewicz. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o go-dzinie 9.00.
9. Spotkania: Wtorek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
Środa – o godzienie 16.00 – Aspiranci
Środa – po Mszy wieczornej – Rada Parafialna
Czwartek – o godzinie 19.00 – Chór
Sobota – o godzinie 10.00 – Schola
Sobota – o godzinie 15.00 – Dzieci I Komunijne