NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO – 05.06.2022


NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO – 05.06.2022

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś gościmy w naszej parafii o. Benoit Kombonianina z Togo. Po każdej Mszy św. możemy nabyć materiały misyjne wspierające działalność Jego zakonu. Dzisiejsza składka jest na cele budowlane.
2. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła – Zielone Świątki. Msze św. o godzinie 6.30, 9.00 i 18.00.
3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godzinie 6.30 i 18.00. Jest to również dzień diecezjalnej pielgrzymki kapłanów do Tu-chowa w intencji wypraszania nowych powołań. Zachęcamy do włączenia się tą modli-twę.
4. Za tydzień w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego Padewskiego. W tym dniu kazania do nas wygłosi ks. prałat Ryszard Kołodziej – dziekan dekanatu Lipnica Murowana. Serdecznie zapraszamy wszystkich na sumę odpustową o godzinie 11.00, a szczególnie: niosących feretrony, sztandary i baldachim, dziewczynki sypiące kwiatki i chłopców z dzwonkami, dzieci I Komunijne i rocznicowe, LSO oraz młodzież. Dodatkowa spowiedź przed odpustem w sobotę od godziny 17.00. Za tydzień będzie również zbiórka do puszek na Uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O jej przeprowadzenie prosimy CARITAS.
5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w dni powszednie po Mszy o godzinie 18.00, a w niedziele o godzinie 15.00, a po nim Msza św.
6. Wyjazd na koncert uwielbienia Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało o godzinie 16.00. Koszt 40 złotych. Są jeszcze wolne miejsca. Dziś ostatni dzień zapisów.
7. Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Wójcikowi za brzózki na dzisiejszą uroczystość.
8. W następny poniedziałek, 13 czerwca, na nabożeństwie fatimskim o godzinie 19.00 będzie przyjęcie 12 aspirantów do grona ministrantów. Polecamy ich Waszej modlitwie.
Organizujemy pielgrzymkę do Rokitna, Świebodzina, Oleśnicy i Wrocławia 9-10 lipca, koszt 360 zł. Zapisy do 26 czerwca.
9. Rodzinom z Podlesia dziękujemy za ich dyżur i troskę o czystość i piękno naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy pierwsze Rodziny z Paszkowca. Państwo: Celina i Stani-sław Smoleń, Małgorzata i Zbigniew Mól, Wioleta i Krzysztof Mól, Halina i Zenon Lut-kowscy, Maria Tomaszek i Marek Szewczyk, pani Bożena Gwiżdż. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
10. Spotkania: Wtorek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
Środa – o godzinie 16.00 – Aspiranci
Piątek – o godzinie 19.00 – Młodzież
Sobota – o godzinie 9.00 – Ministranci i Lektorzy
Sobota – o godzinie 10.00 – Schola
9. Proszono nas by ogłosić: w sobotę 25 czerwca w Ośrodku Zdrowia w Męcinie od godziny 9.00 odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szcze-gółowe informacje w Ośrodku Zdrowia i na plakacie w gablocie.