NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 01 IV 2018 r.


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 01 IV 2018 r.

1. Składamy gorące Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Rezurekcji
– Ochotniczej Straży Pożarnej za trzymanie warty honorowej przy Grobie Pańskim
– Strażackiej Orkiestrze, która uświetniła Rezurekcję
– Chórowi na czele z p. Organistą, Scholi dzieci z Siostrą Fabianą
– Służbie Liturgicznej, niosącym sztandary, feretrony, baldachim…
– Siostrze Przełożonej i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
– Księżom za czuwanie nad liturgią.
– Wszystkim prowadzącym adorację,
– Młodzieży z ks. Januszem dziękujemy za inscenizacje na Drodze Krzyżowej, a wcześniej za Misterium Męki Pańskiej i także wszystkim, którzy w tym dziele pomagali.
-Dzieciom za ich wielkopostną jałmużnę na rzecz chorego dziecka
– Wszystkim składającym dary do kosza w sklepie, tym co chętnie dzielili się święconką z tymi, którym pomaga nasza CARITAS, Paniom z Caritas i siostrze Urszuli za dyżur przy rozdawaniu, rodzinie Smoleń – za przywóz kwiatów i produkty spożywcze.
2. Bóg zapłać za ofiary na Ziemię Świętą składane przy krzyżu.
3. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o 15.40 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
4. Jutro drugi dzień świąteczny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Przed każdą Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po południu nie będzie Mszy św. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Jana Pawła II w Tarnowie.
5. Od czwartku do soboty Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach nowenny o godzinie 17.45. Msza św. wieczorna o godzinie 18.00.
6. W środę młodzież klas trzecich gimnazjum przyjmie sakrament Bierzmowania. Zgromadzimy się o 15.00 i odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Szafarzem sakramentu będzie ks. Biskup Stanisław Salaterski. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny kandydatów, młodzież gimnazjalną i wszystkich parafian. Codziennie w nowennie przed Bierzmowaniem młodzież niech prosi o moc Ducha Świętego, także i my w ich intencji się módlmy. Już dziś dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Msza św. wieczorna tylko o 15.30.
7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Równocześnie wraz z siostrami felicjankami będziemy na sumie dziękować za dar beatyfikacji założycielki bł. Matki Angeli Truszkowskiej i za posługę sióstr w parafii i Ojczyźnie. Przywitamy także w parafii jej obraz i relikwie.
8. Informacyjne spotkanie synodalne dla parafialnych grup synodalnych w Limanowej w sobotę o godzinie 9.30.
9. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Lupa Dariusz, Halina, Krzyżak Grzegorz, Iwona, Smoleń Bronisław, Maria, Sroczyński Andrzej, Wiesława, Kita Wiesław, Joanna. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Stanisław Frączek lat 57 z Podgórza. Jego pogrzeb będzie we wtorek o 11.00. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.
11. Zauważmy prasę katolicką:
 Nasze pismo parafialne Skibowy Kamień
 „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”
Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy, aby Zmartwychwstały Jezus napełniał serca wszystkich miłością i pokojem. Niech przemieni każdy smutek w radość, każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję. Niech radosna nowina Poranka Wielkanocnego rozbrzmiewa w naszych sercach i dodaje nam sił, abyśmy byli w naszych rodzinach i wspólnotach świadkami Zmartwychwstania Pana.
Duszpasterze i Siostry Zakonne