NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022
1. Przeżywamy największe święto naszej wiary – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Msze św. o godzinie 6.00 – Rezurekcja, 9.00, 11.00 i 15.15 po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tylko do południa o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie przed sumą o 10.40. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie.
3. Zachęcamy do odmawiania nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. W kościele będziemy ją odmawiać we wtorek o godzinie 15.00, w środę z racji bierzmowania będzie o 17.40, w czwartek, piątek i sobotę o godzinie 15.00. Koronka będzie połączona z Komunią Świętą.
4. W środę o 15.30 Młodzież Klas 8 naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy ich w naszych modlitwach. We wtorek zapraszamy Młodzież na 15.00 na Koronkę i Nowennę do Ducha Świętego, a po niej próba generalna. Od 17.00 będzie jeszcze możliwość spowiedzi.
5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma postu od mięsa.
6. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Na każdej Mszy odmówimy Koronkę i zawierzymy się Bożemu Miłosierdziu. Będzie również zbiórka do puszek na rzecz CARITAS Diecezji Tarnowskiej. Panie z Parafialnego CARITASU prosimy o jej przeprowadzenie. Panu Eugeniuszowi Wojakowi dziekujemy za ofiarę na rzecz CARITAS.
7. Składamy gorące Bóg zapłać, wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Rezurekcji, a szczególnie:
Siostrze Racheli, pani Marii Smoleń, Stanisławie Biernat, panom Edwardowi Smoleniowi, Andrzejowi Lachorowi, Konstantemu Firlej i Władysławowi Lachorowi za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy i wystroju kościoła na dzisiejszą Uroczystość
Siostrze Iwonie oraz panom prowadzącym w niedziele nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
Ochotniczej Straży Pożarnej, za trzymanie warty przy Grobie.
Kantorom Męki Pańskiej, Chórowi oraz Orkiestrze.
Liturgicznej Służbie Ołtarza, za piękne asysty i adoracje.
Niosącym sztandary, feretrony i baldachim.
Wszystkim składającym dary do kosza CARITAS, Paniom z CARITAS za dyżur przy rozdawaniu.
Firmie JANIMEN za nowe flagi.
Panu Józefowi Oleksemu i Rodzinom państwa Lupa, Smoleń, Gawlik i Piwowar za produkty na świąteczny stół.
Bardzo dziękujemy również osobom, które wiele nam pomogły w tym czasie, ale chciały pozostać anonimowe.
8. Rodzicom Bierzmowanych dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy już ostanie rodziny z Bukowca i pierwsze z Podlesia. Państwo: Katarzyna i Bogdan Pająk, Irena i Paweł Jabłońscy, Elżbieta i Roman Lupa, Anna i Sebastian Pałka, Krystyna Smoleń, Magdalena i Jakub Sta-szak. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
9. Spotkania: Wtorek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
Czwartek – o godzinie 19.00 – Chór
Piątek – o godzinie 19.00 – Młodzież
Sobota – o godzinie 8.30 – Aspiranci
Sobota – o godzinie 10.00 – Schola
Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy,
aby Zmartwychwstały Jezus napełniał serca wszystkich miłością i pokojem.
Niech przemieni każdy smutek w radość,
każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję.
Niech radosna nowina Poranka Wielkanocnego rozbrzmiewa w naszych sercach i dodaje nam sił, aby-śmy byli w naszych rodzinach i wspólnotach
świadkami Zmartwychwstania Pana.
Duszpasterze i Siostry Zakonne