OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 WRZEŚNIA 2023


 1. Przeżywamy XXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Na Mszy św. o godzinie 11.00 włączenie aspirantów do grona ministrantów. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 2. W środę na godzinę 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, któremu będzie przewodniczył ks. Bogusław Tokarz. O poniesienie figury i poprowadzenie różańca prosimy Koło Gospodyń Wiejskich.

 3. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o 6.30 i 18.00. O 17.30 tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 4. W piątek 15 września rozpoczyna się Wielki Odpust Limanowski. Plan odpustu jest w gablocie. My z coroczną pielgrzymką udamy się do Limanowej w przyszły czwartek 21 września. Godzinę wyjścia podamy za tydzień.

 5. Organizujemy wyjazd na XXXIX Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę za 2 tygodnie, w niedzielę 24 września. Wyjazd z parkingu obok kościoła o godzinie 5.00. Orientacyjny koszt wynosi 70 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii.

 6. Za tydzień w niedzielę 17 września kazania do nas wygłosi ks. Paweł Żurowski, misjonarz z Boliwii, który pomagał nam 2 lata temu. Naszą składką wesprzemy Jego posługę misyjną.

 7. Również za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie. O pomoc w zbiórce prosimy Caritas.

 8. Nasza Orkiestra Dęta przy OSP w Męcinie ogłasza nabór, dla wszystkich, którzy chcieliby się uczyć grać na instrumentach dętych. Ograniczenia wiekowe od 8 do 99 lat. Chętnych prosimy o kontakt z panem kapelmistrzem – nr tel: 796469797.

 9. Rodzinom ze Szczepieńca serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na następny tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Katarzyna i Krzysztof Bukowiec, Agata i Wiesław Siciarz, Maria i Stanisław Leśnik, Marlena i Mariusz Michalscy, Stanisława i Czesław Siciarz, Justyna i Mateusz Siciarz. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 10. Spotkania:

  W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

  We wtorek na Mszę św. o 18.00 i spotkanie po Mszy – Rodzice i Dzieci klas III

  W czwartek o godzinie 19.00 – Chór

  W piątek po Mszy św. wieczornej – Grupa Młodzieżowa

  W sobotę o godzinie 10.00 – Schola.

 11. W poniedziałek pożegnaliśmy śp. Barbarę Wiewióra. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…