OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 CZERWCA 2023


 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego. Uroczysta suma o godzinie 11.00. Będzie jej przewodniczył i Słowo Boże do nas wygłosi ks. prof. dr hab. Stanisław Wszołek. Zbiórką do puszek wspieramy dziś Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po południu procesja Eucharystyczna o 14.30 i po niej Msza św.

 2. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Szczególnie dziękujemy Akcji Katolickiej, OSP, SP nr 1 oraz Młodzieży za przygotowanie w trudnych warunkach czterech ołtarzy. Dziękujemy dzieciom I Komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwonkami, LSO, DSM, orkiestrze, niosących feretrony, sztandary i baldachim, oraz Strażakom za zabezpieczenie trasy.

 3. We wtorek 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 19.00. O 18.45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy procesja Eucharystyczna połączona z modlitwą różańcową. Po poniesienie figury Matki Bożej prosimy Akcję Katolicką.

 4. Procesje Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała po Mszy o 18.00. W czwartek, na zakończenie Oktawy, po Mszy św. o godzinie 18.00 błogosławieństwo Dzieci i wianków oraz tradycyjne cukierki. Po błogosławieństwie adoracja do godziny 21.00.

 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze św. o godzinie 6.30, 9.00 i 18.00 z procesją dookoła kościoła. W piątek, z racji uroczystości, nie ma postu od potraw mięsnych.

 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 7. Za tydzień w niedzielę – Diecezjalne Święto Rodziny. W tym dniu po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 8. Za dwa tygodnie, w niedzielę 25 czerwca o godzinie 15.00, będzie Msza św. na cmentarzu.

 9. Serdecznie gratulujemy naszej orkiestrze za zajęcie III miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”w Bielsku Białej.

 10. Księża z Lipek od poniedziałku będą odprawiać 41 int. pogrzebowych za śp. Piotra Pociechę.

 11. Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Barbara i Roman Dudczyk, Kinga i Marcin Lupa, Krystyna i Bolesław Woźniak, Barbara i Jerzy Jabłońscy, Emilia i Sebastian Lupa, pan Łukasz Duplaga. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 12. Spotkania:

  Poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

  Czwartek o godzinie 19.00 – Chór

  Piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa

  Sobota o godzinie 9.00 – Aspiranci i Ministranci

  Sobota o godzinie 10.00 – Schola

  W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Piotr Pociecha. Powierzmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…