OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 LUTEGO 2024


  1. Przeżywamy V Niedzielę zwykłą w ciągu roku – Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godzinie 9.00 udzielenie sakramentu namaszczenia chorych Osobom Chorym i Starszym.

  2. Od dzisiaj do soboty 17 lutego przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

  3. W najbliższą środę – Środa Popielcowa. Porządek Mszy św: 6.30, 9.00, 17.00 i 19.00. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki (jeden do syta) wszystkich od 18-go do 60-go roku życia oraz abstynencja od pokarmów mięsnych od 14-go roku życia do końca życia. Składka na cele charytatywne. Od Środy Popielcowej do najbliższej niedzieli przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  4. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

    o godzinie 15.00 prowadzą Dzieci

    o godzinie 16.30 dla Wszystkich

    o godzinie 19.30 prowadzi Młodzież

Droga Krzyżowa będzie również w niedziele po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00. Przewodników prosimy o jej przeprowadzenie.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w każdą niedzielę o godzinie 15.00, a bezpośrednio po nich Msza św. 

6. Księża z Lipek od poniedziałku będą odprawiać 23 int. pogrzebowe za śp. Kazimierza Smolenia oraz 10 int. pogrzebowych za śp. Katarzynę Florek.

7. W przyszła niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Są już zamontowane drzwi do dolnego kościoła. Oby służyły jak najdłużej.

9. Rodzinom z Podgórza dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Krystyna i Ludwik Wróbel, Irena i Zbigniew Zygmunt, Monika i Marek Dudczyk, Zofia i Bogdan Siciarz, panowie: Lucjan Rosiek, Jan i Władysław Uryga. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

10. Osoby zapisane na pielgrzymkę do krajów nadbałtyckich w sierpniu, proszone są wpłaty 200 Euro i kontakt z panem Edwardem Smoleniem.

10. Spotkania:

w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa