OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 LIPCA 2023


kościół w Męcinie

1.Przeżywamy XV niedzielę zwykła w ciągu roku. Ks. Stanisław serdecznie dziękuje za ubiegłotygodniową składkę dla Jego działalności misyjnej w Czadzie. Wyniosła ona 10 450 zł. Dziś składka na WSD w Tarnowie.

2.Dziś o godzinie 17.00 spotkanie przed dożynkami mieszkańców Szczepieńca u pana Mariana Laska

3.W czwartek – 20 lipca – we wszystkich parafiach w Nowym Sączu Uroczystość św. Małgorzaty – patronki miasta.

4.„Polska Wieś Pielgrzymuje do Błogosławionej Karoliny” pod takim hasłem jest organizowana pielgrzymka rolników do Wał Rudy i Zabawy w czwartek 20 lipca. Wyjazd o godzinie 14.00 z parkingu koło kościoła, powrót około 22.00. Zapisy u pana Wojciecha Włodarczyka lub z zakrystii. Więcej szczegółów na plakacie.

5.„Trzeba tu być co roku” – mawiał śp. ks. Antoni Piś. Organizowana jest pielgrzymka do grobu św. Szymona w Krakowie, w dniu 24 lipca (poniedziałek). W pielgrzymce są też przewidziane Łagiewniki i Centrum św. Jana Pawła II. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godzinie 14.00. Zapisy u pani Stanisławy Oleksy – telefon: 788 540 780.

6.Księża z Lipek odprawią w lipcu i sierpniu 30 int. pogrzebowych za śp. Genowefę Świerczek i 10 za śp. Piotra Pociechę.

7.Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy w piątek poświęcili czas i siły aby zająć się pielęgnacją rabatek przykościelnych – Bóg zapłać.

8.Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Alicja i Adam Jabłońscy, Lucyna i Bolesław Bożek, Jolanta i Paweł Sadowy, Jolanta i Jarosław Chudy, pani Dobrosława Mysza, panowie: Damian Mysza i Piotr Wojtas. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

9.Proszono nas by ogłosić. Dziś przy szkole w Chomranicach od godz. 15.00 do 22.00 odbędzie się piknik rodzinny.

10.W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Woźniak lat 73. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…