OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 MARCA 2024


 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, którą rozpoczynamy czas świętych rekolekcji wielkopostnych. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. prof. dra hab. Janusza Królikowskiego – naszego rekolekcjonistę. Po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po południu, o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a bezpośrednio po nich Msza św. Dziś Koło Seniorów działające w Męcinie będzie rozprowadza własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne, prosząc o ofiarę 20 złotych na cele charytatywne.

 2. We wtorek Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. Msze św. o godzinie 6.30 i 17.00.

 3. W piątek zapraszamy na Parafialna Drogę Krzyżową przez Paszkowiec. Porządek Nabożeństw po południu ulegnie zmianie i będzie następujący:

  16.30 – Msza św. wieczorna

  17.00 – Parafialna Droga Krzyżowa

  Nie będzie już w tym dniu Drogi Krzyżowej prowadzonej przez Dzieci i Młodzież

  O niesienie krzyża prosimy: I stacja – Kapłani, Aspiranci i Ministranci, II stacja – Siostry Zakonne i Dzieci, III stacja – Akcja Katolicka i Odnowa w Duchu Świętym, IV stacja – Róże Różańcowe Kobiet, V stacja – OSP, VI stacja – Służba Zdrowia, VII stacja – Nauczyciele obu szkół, VIII stacja – Caritas, IX stacja – Seniorzy, X stacja – Młodzież i Lektorzy, XI stacja – Rada Duszpasterska i Samorządowcy, XII stacja – Chór i Koło Gospodyń Wiejskich, XIII stacja – Mieszkańcy Paszkowca, XIV stacja – Róże Różańcowe Mężczyzn.

  Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.

 4. Również w piątek 22 marca Rejon Mordarka zaprasza do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Mordarce o godzinie 17.30. Po Mszy wyruszenie na trasę do Limanowej poprzez okoliczne miejscowości. Jest to trasa około 42 kilometrowa, która wymaga bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.edk.org.pl

 5. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Na godzinę 11.00 szczególnie zapraszamy dzieci, by wzięły udział w orszaku Pana Jezusa, który wjeżdżał do Jerozolimy. Po tej Mszy św. tradycyjny Konkurs Palm i wręczenie nagród. Składka na WSD w Tarnowie.

 6. Księża z Lipek odprawiają Msze św. pogrzebowe za śp. Stanisławę Wójcik – 10 int oraz Kazimierza Wójcika 20 intencji.

  7. Rodzinom z Podgórza dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Magdalena i Paweł Ibek, Małgorzata i Zbigniew Woźniak, Lucyna i Wiesław Woźniak, Janina i Jan Górka, Irena i Edward Pulit, Monika i Szymon Baca, Krystyna i Lucjan Krzak, Karolina i Filip Mleczek, Marta i Grzegorz Pawłowscy. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00. Jest więcej rodzin bo tradycyjnie od przyszłej niedzieli wracamy do górnego kościoła. Mieszkańcy Podgórza kończą swój dyżur. Rozpoczną go Mieszkańcy Miczaków Dolnych.

  8. Wójt Gminy Limanowa oraz Dyrektor SP nr 1 w Męcinie zapraszają wszystkich Mieszkańców na dzień otwarty nowej hali sportowej, który odbędzie się w piątek, 22 marca, od godziny 11.00 do godziny 16.00.

  9. Spotkania:

  we wtorek i czwartek o godzinie 18.00 – Chór

  w sobotę o godzinie 9.00 – Kandydaci na Lektorów

  w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

  w sobotę o godzinie 11.00 – Ministranci i Lektorzy

  10. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Krzysztof Kasprzyk z Paszkowca. Polećmy Jego duszę Bożemu miłosierdziu…