OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 WRZEŚNIA 2023


 1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą w ciągu roku. Serdecznie witamy ks. Pawła Żurowskiego, misjonarza z Boliwii, który głosi dziś do nas Słowo Boże, a którego trud misyjny chcemy wesprzeć dzisiejszą ofiarą.

 2. Dziś również zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie. Dziękujemy Caritas za jej przeprowadzenie.

 3. W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki – patronalne święto młodzieży polskiej.

 4. W czwartek, 21 września, o godzinie 12.30 udamy się z coroczną pielgrzymką do Limanowej. Po Mszy św. około 19.00, dzięki uprzejmości pana Tadeusza Wójcika, będą podstawione busy na przystanek koło budynku sądu. W tym roku Msza św. do Miłosierdzia Bożego w czwartek będzie odprawiona u nas w zabytkowym kościele, a po niej będzie jak zwykle adoracja do godziny 21.00.

 5. Za tydzień w niedzielę – Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwko trzeźwości.

 6. Również za tydzień na Mszach św. o godzinie 9.00 i 11.00 poświęcimy dzieciom i młodzieży przybory szkolne na nowy rok szkolno – katechetyczny.

 7. Przypominamy, że jeszcze dzisiaj można się zapisywać na XXXIX Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu obok kościoła, za tydzień w niedzielę 24 września, o godzinie 5.00. Orientacyjny koszt wynosi 70 zł.

 8. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przyjęciu pielgrzymów z Nowego Sącza Piekarniom państwa Gawlików i Piekarni Tęgoborze, państwu Danucie i Edwardowi Smoleniom, panu Józefowi Oleksemu oraz anonimowym Darczyńcom.

 9. Księża z Lipek od jutra będą odprawiać po 20 int. pogrzebowych za śp. Walerię Świerczek i Barbarę Wiewióra.

 10. Rodzinom ze Szczepieńca serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na następny tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Bogumiła i Sławomir Lupa, Joanna i Grzegorz Woźniak, Bożena i Marcin Lupa, Bogumiła i Marian Lasek, panie: Krystyna Pociecha i Elżbieta Kościółek. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 11. Spotkania:

  W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

  W piątek po Mszy św. wieczornej – Grupa Młodzieżowa

  W sobotę o godzinie 9.00 – Lektorzy

  W sobotę o godzinie 10.00 – Schola.

 12. W piątek odszedł z naszej wspólnoty śp. Władysław Bugański, lat 96 z Łęgów. Jego pogrzeb będzie w niedzielę o godzinie 13.30. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…