OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 KWIETNIA 2023


 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o godzinie 11.00 zapraszamy na 20 minutowy Koncert Pieśni Pasyjnych z modlitwą o pokój na Ukrainie Chóru LIMANOVUM. Po koncercie Konkurs Palm i wręczenie nagród. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy za ufundowanie części nagród. Dziś na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 2. Zapraszamy również dziś (w niedzielę) na godzinę 21.37 do górnego kościoła na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w godzinę jego śmierci. Odmówimy cząstkę różańca, odśpiewamy Apel.

 3. Od dzisiaj jest już w użyciu nasza winda dla osób starszych. O włączenie i pomoc możemy prosić siostrę Stefanię w zakrystii.

 4. Wczoraj ośmiu naszych ministrantów zostało przyjętych do grona Lektorów. Bardzo się cieszymy i gratulujemy Wam i Waszym Rodzicom. Dziękujemy również pani Zofii Pastuszak oraz Ceremoniarzom za pomoc w ich przygotowaniu.

 5. Tradycyjnie od Niedzieli Palmowej wszystkie nabożeństwa będą odbywać się już w górnym kościele.

 6. 12 kwietnia o godzinie 15.30 Młodzież Klas 8 z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania. Od jutra rozpoczynają oni nowennę do Ducha Świętego. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy ich na Mszę o godzinie 18.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę na Liturgię Triduum Paschalnego.

 7. We wtorek i środę będzie jeszcze możliwość spowiedzi od 19.00 do 21.00.

 8. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

  WIELKI CZWARTEK

  PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

  W tym dniu rano nie będzie żadnych nabożeństw

  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

  Adoracja w ciszy trwać będzie do godz. 22.00.

  WIELKI PIĄTEK – DZIEŃ MĘKI PAŃSKIEJ

  Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii.

  Godzina 7.30 – Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy modlitwą brewiarzową

  Godzina 8.00 – CARITAS

  Godzina 9.00 – Róże Kobiet

  Godzina 10.00 – Róże Mężczyzn

  Godzina 11.00 – Uczniowie Szkół nr 1 i 2

  Godzina 12.00 – Adoracja prywatna

  Godzina 14.00 – Akcja Katolicka

  Godzina 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego-początek Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia

  Godzina 15.30 – Adoracja prywatna

  Godz. 17.30 Droga Krzyżowa

  Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczynamy o godz. 18.00. Złożą się na nią: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta, Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do 23.00

  Godzina 21.00 – Droga Krzyżowa.

  Godzina 22.00 – Adoracja Młodzież

  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. (2 razy lekko i raz do syta). Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, do końca życia, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia.

  Jest to dzień, w którym Pan Jezus umarł na krzyżu, dlatego klękamy w tym dniu przed krzyżem na dwa kolana. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.

  Na Wielki Piątek prosimy przystroić krzyże przydrożne.

  Ofiary przy Krzyżu składamy na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.

  WIELKA SOBOTA

  Godzina 7.30 – Początek I części Adoracji i modlitwa brewiarzowa

  Godzina 8.00 – przed kościołem poświęcenie ognia i wody.

  Godzina 8.30 – Zakończenie I Adoracji

  Od godziny 8.30 do 10.00 – sprzątanie kościoła – kościół będzie w tym czasie zamknięty.

  Od godziny 10.00 początek II części Adoracji, która potrwa do godziny 20.00

  Od godziny 10.00 do 13.00 (co pół godziny) poświęcenie pokarmów w kościele, na Podgórzu o godzinie 10.00, a na Miczakach o godzinie 10.30.

  Będzie wystawiony kosz – zachęcamy do składania darów na potrzeby tych, którym służy Caritas.

  O godzinie 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

  Liturgię wielkosobotnią rozpoczniemy o godz. 20.00.

  Złożą się na nią:

  Poświęcenie ognia i paschału, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Liturgia Eucharystii.

  Prosimy o przyniesienie do kościoła świec, które zapalimy po poświęceniu ognia oraz podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Świece odpowiednio zabezpieczamy przed rozlewaniem się wosku. Wigilią Paschalną rozpoczynamy już okres Wielkanocy.

  WIELKANOC – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  O 6.00 rano Uroczysta Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

  Pozostałe Msze św. o 9.00,11.00. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św.

  Straż Pożarną prosimy o tradycyjne i zaszczytne trzymanie warty przy Grobie Pańskim i o udział w Procesji Rezurekcyjnej.

  Prosimy o przygotowanie na procesję i poniesienie sztandarów, feretronów i baldachimu.

  PONIEDZIAŁEK WIELKNOCNY

  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 11.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 15.00.

  Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie.

 9. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy Rodziców Kandydatów do Bierzmowania. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 8.30 i we wtorek o 9.00.
 10. Ks. Stanisław i Ks. Misjonarze w kwietniu odprawią po 30 int. Mszy św. pogrzebowych za śp: Kazimierę Król, Ludwikę Smoleń, Kazimierę Świerczek i Józefa Sojkę.
 11. Spotkania:

  Poniedziałek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

  Wtorek – o godzinie 19.00 – Chór

  Środa o godzinie 18.30 – Ministranci i Lektorzy

  Czwartek – o godzinie 10.00 – Schola

 12. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Eugeniusz Zawadzki. Polećmy Jego dusze Bożemu Miłosierdziu…