OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 LISTOPADA 2022 – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA


 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po każdej Mszy św. odmówimy Litanię do NSPJ i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, za których odmówienia możemy dziś zyskać odpust zupełny.

 2. Dziś również wybieramy nowych Radnych Parafialnych. Mogą głosować osoby pełnoletnie wybierając z listy dwóch kandydatów, na których chcą oddać swój głos, stawiając znak „X” przy ich nazwisku. Kandydaci na liście są podani w kolejności alfabetycznej. Listy znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Otwarcie urny i liczenie głosów odbędzie się w środę po Mszy wieczornej. Na liczenie głosów może przyjść każdy zainteresowany. Z listy zostanie wybranych 12 osób.

 3. Już dziś możemy zabrać Torby Charytatywne przeznaczone na produkty spożywcze, które rozdzielimy przed Świętami, Rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej.

 4. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie. O jej przeprowadzenie prosimy CARITAS. Będziemy również przeżywać Światowy Dzień Ubogich. Będą do nabycia „Chlebki Miłosierdzia”, z których ofiara będzie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących.

 5. W ostatni czwartek roku kościelnego, na Mszy św. o godzinie 17.00, będziemy polecać szczególnie tych, którzy odeszli w ciągu minionego roku. Zapraszamy Rodziny zmarłych do wspólnej modlitwy.

 6. Proszono nas by ogłosić: W dniu 25 listopada (piątek) 2022 o godzinie 16.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Męcinie odbędzie się wykład dra Dawida Golika pt: „Cichociemni na Ziemi Limanowskiej. Rola elitarnych żołnierzy podziemia w Inspektoracie AK Nowy Sącz”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 7. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, więc już dziś zapowiadamy coroczny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Konkurs będzie miał swój finał w IV Niedzielę Adwentu 18 grudnia po Mszy św. o godzinie 11.00. Chętnych do zasponsorowania nagród prosimy o kontakt ze mną lub ks. Zbigniewem. Biorących udział prosimy zgłaszać do 11 grudnia.

 8. Rodzinom z Łęgów koło Stacji dziękujemy za ich dyżur o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny tego rejonu. Państwo: Urszula i Paweł Bugańscy, Anna i Maciej Ruchała, Janina i Jan Bugańscy, panie: Joanna Wróbel i Cecylia Ziółkowska, pan: Jerzy Trybuś. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 9. Swoje spotkania w tym tygodniu będą mieli:

  W poniedziałek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

  W środę – po Mszy wieczornej – Osoby chętne do przeprowadzenia liczenia głosów na Radnych Parafialnych

  W czwartek – po Mszy wieczornej – Chór

  W piątek – o godzinie 19.00 – Młodzież

  W sobotę – o godzinie 9.00 – Ministranci

  W sobotę – o godzinie 10.00 – Schola