OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 MAJA 2023


 1. Przeżywamy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godzinie 11.00 Uroczystość I Komunii świętej dla Dzieci klas III. Polecajmy Je w naszych modlitwach.

 2. Dziś Stowarzyszenie dla Męciny zbiera podpisy w ramach 6 Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na instrumenty dla naszej Orkiestry, zakup strojów dla zespołu Mali Męcinianie oraz wyjazdu integracyjnego i warsztatów manualnych dla naszych Seniorów. Na karcie trzeba wpisać imię i nazwisko, podać swój PESEL, oraz mieć ukończone 16 lat. Jak co roku, zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 3. Również dzisiaj, przed Mszami o godzinie 7.00, 9.00 i 15.00 jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz osób walczących na Ukrainie. Będziemy zbierać na środki opatrunkowe, odzież, proszki do prania i tym podobne rzeczy. Z racji I Komunii św. nie będzie zbiórki przed Mszą o godzinie 11.00.

 4. Za tydzień, 28 maja, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godzinie 11.00 będzie Msza św. w 1 r. Komunii świętej dla Dzieci klas IV.

  Próba dla Dzieci Rocznicowych w środę o godzinie 16.30, a spowiedź w piątek od godziny 16.30.

 5. Również za tydzień na Mszy św. o godzinie 9.00 uroczyste włączenie chłopców do grona aspirantów.

 6. W piątek 26 maja po Mszy św. wieczornej grupa Seniorów działająca przy świetlicy w Męcinie wystąpi z krótkim programem artystycznym dla Mam z okazji Ich święta.

 7. 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Już dziś chcemy podać hasła do poszczególnych ołtarzy:

  I – Eucharystia dana i zadana Kościołowi – prosimy o przygotowanie Akcję Katolicką

  II – Kościół posłany do świata – prosimy o przygotowanie OSP

  III – Kościół żyje Eucharystią – prosimy o przygotowanie Rodzinę SP nr 1

  IV – Kościół – sługa jedności – prosimy o przygotowanie Młodzież

 8. Ksiądz Kustosz sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu zaprasza dziś, w niedzielę i w poniedziałek na Uroczystości Odpustowe. Szczegółowy program w gablocie.

 9. Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny ze Wsi Północnej. Państwo: Anna i Jakub Smęda, Monika i Damian Gawlik, Anna i Sylwester Smoleń, Alicja i Antoni Jabłońscy, Ewa i Bogdan Jabłońscy, Agata i Józef Jabłońscy. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 10. Spotkania:

  Poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

  Środa o godzinie 16.30 – Dzieci Klas IV

  Czwartek o godzinie 19.00 – Chór

  Piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa

  Sobota o godzinie 10.00 – Schola