OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 GRUDNIA 2023


 1. Dziś IV niedziela adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia. Przy wejściu do kościoła płonie Światło Betlejemskie. Przez cały dzień będzie możliwość zapalenia od niego naszych świec, aby paliło się również w naszych domach w czasie Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapomnijmy o religijnym charakterze Wieczerzy Wigilijnej. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

 2. Z racji Wigilii dziś nie będzie Mszy św. o godzinie 15.00.

 3. Po Mszy św. o godzinie 9.00 zapraszamy na krótkie Jasełka, a po Mszy św. o godzinie 11.00 finał konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

 4. Dzisiejszą składką chcemy pomóc rodzinie państwa Wiewióra, której spłonął dach domu. Zebrane środki przeznaczymy na pokrycie faktur za zakupiony materiał do naprawy. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 5. Przed Pasterką na godz. 23.30 zapraszamy na nabożeństwo Jutrzni, a o północy Msza św. Pasterska na pamiątkę Narodzenia Pana Jezusa. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Msze św. w Boże Narodzenia będą tak jak w każdą niedzielę.

 6. We wtorek– Święto św. Szczepana – I męczennika. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy popołudniowej. Na Mszy świętej o godzinie 9.00 rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy będą odwiedzać nas tego popołudnia w domach zbierając ofiary dla dzieci na misjach. Na Mszy św. o godzinie 11.00 tradycyjne poświęcenie owsa. Składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.

 7. Msze w Pasterkę, Boże Narodzenie i Święto św. Szczepana będą w górnym kościele, a od środy wracamy do dolnego kościoła.

 8. W środę św. Jana Apostoła – tradycyjne poświęcenie wina.

 9. W czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników – na Mszy św. o godzinie 17.00 – błogosławieństwo małych dzieci.

 10. Za tydzień Święto Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – dzień jubileuszy małżeńskich w naszej diecezji. Będziemy polecać Pana Bogu wszystkie małżeństwa naszej parafii i na wszystkich Mszach będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 11. Również za tydzień na Mszy św. z nieszporami o godzinie 15.00 będziemy dziękować za miniony rok. Będzie kazanie na zakończenie roku, a po Mszy św. wystawienie Suplikacje i dziękczynne Te Deum.

 12. W imieniu swoim oraz parafialnego oddziału Caritas serdecznie dziękujemy wszystkim Anonimowym Darczyńcom oraz: paniom: Marii Lupa, Janinie Wójcik, panom: Józefowi Oleksemu, Tadeuszowi Wójcikowi, państwu: Emilii i Sebastianowi Lupa, Monice i Adamowi Krzak, Danucie i Edwardowi Smoleniom, Ewie i Eugeniuszowi Wojakom, siostrze Maksymiliannie, Paniom z CARITAS, oraz Osobom, które ofiarowały dary spożywcze i pomogły z dowozem darów dla Rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej w naszej Parafii. Bóg zapłać.

 13. Dziękujemy również państwu: Halinie i Markowi Piwowar, Danucie i Edwardowi Smoleń, Elżbiecie i Romanowi Lupa oraz panu Józefowi Oleksemu za dary na świąteczny stół.

 14. Już dziś chcemy podziękować Wszystkim, dzięki którym kolejny rok możemy się cieszyć żywą szopką. Będzie ją można odwiedzać w tym roku wyjątkowo długo, bo do 14 stycznia. Zapraszamy.

 15. Rodzinom z Wsi Południowej dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień kolejne Rodziny z tego rejonu: Państwo: Aneta i Leszek Gębczyk, Maria i Władysław Górscy, Maria i Józef Świerczek, panie: Zofia Pastuszak, Ewa Oleś, pan Mariusz Świerczek. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i we wtorek o godzinie 9.00.

 16. Spotkania: w środę o godzinie 8.30 – Ministranci, w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

 17. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za przekazywane nam życzenia. Przekazujemy Wam życzenia od siostry Urszuli, która zawsze o nas pamięta i za nas się modli.

 18. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Elżbieta Kościółek, lat 64, oraz Jan Lupa lat 63. Powierzmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu…