OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 MARCA 2023 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


 1. Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu, którą rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Serdecznie witamy ks. kanonika Jana Wnęka – proboszcza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Krynicy i Ojca Duchownego kapłanów diecezji tarnowskiej. Dziś składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, a w środę składka na wszystkich Mszach św. jako podziękowanie Ojcu Rekolekcjoniście. 

 2. W związku ze zmianą czasu Msze św. popołudniowe będą już o godzinie 18.00.

 3. Dziś Grupa Seniorów działająca przy świetlicy wiejskiej w Męcinie będzie sprzedawać wykonane własnoręcznie palmy po Mszach św. dopołudniowych. Ofiara za palmę wynosi 20 złotych, a dochód zostanie przekazany dla potrzebujących.

 4. W piątek będziemy przeżywać Parafialną Drogę Krzyżową, dlatego porządek nabożeństw będzie zmieniony. Rozpoczniemy o godzinie 17.00 Mszą św. a następnie około 17.30 wyruszymy na Szczepieniec. Nie będzie w tym dniu osobnej Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży.

 5. W sobotę wypada I sobota miesiąca kwietnia. O poprowadzenie różańca wynagradzającego o 6.30 prosimy Róże Różańcowe Kobiet.

 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godzinie 15.00, a bezpośrednio po nich Msza św. 

 7. Na Gorzkich Żalach za tydzień, składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy św. poświęcenie palm.

 9. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godzinie 11.00 serdecznie zapraszamy na 20 minutowy Koncert Pieśni Pasyjnych z modlitwą o pokój na Ukrainie Chóru LIMANOVUM działającym przy Limanowskim Domu Kultury. Po koncercie Konkurs Palm i wręczenie nagród.

 10. Rodzinom z Łęgów Zachodnich dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Będzie ich więcej z racji tego, że od soboty wieczór wracamy do górnego kościoła. Państwo: Urszula i Adam Frączek, Maria i Daniel Frączek, Lucyna i Andrzej Salamon, Danuta i Józef Bednarek, Urszula i Marcin Pociecha, Dorota i Grzegorz Liptak, Monika i Krzysztof Wideł, Elżbieta i Marcin Woźniak, Elżbieta i Paweł Oleksy, Elżbieta i Leszek Mól, Stanisława i Krzysztof Pasionek. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek, o godzinie 9.00.

 11. Od przyszłej niedzieli będzie już w użyciu nasza winda dla osób starszych.

 12. Spotkania:

  – w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

  – w sobotę o godzinie 16.00 – Ministranci i Lektorzy

  – w sobotę o godzinie 10.00 – Schola