OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.11.2022 – I NIEDZIELA ADWENTU


 1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Dziś zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie. Przeżywamy również Światowy Dzień Ubogich. Są do nabycia „Chlebki Miłosierdzia”, z których ofiara będzie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących – prosimy o ofiarę 9 złotych. Zostały jeszcze Torby Charytatywne przeznaczone na produkty spożywcze, które rozdzielimy przed Świętami, Rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Wspierajmy również Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywając świece wigilijne. Przy małych świecach niech to będzie dar 10 zł, a przy dużych 25 zł. Dziękujemy Caritas za posługę.

 2. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będzie zbiórka do puszek.

 3. W poniedziałek wypada 13 rocznica święceń biskupich ks. bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 4. W środę po podliczeniu głosów do Rady Parafialnej zostali wybrani (w kolejności alfabetycznej): Bednarek Jerzy, Dudzik Grażyna, Jabłoński Józef, Janczyk Mieczysław Krzak Monika, Krzyżak Eugeniusz, Lachor Krzysztof, Sikora Irena, Smoleń Edward, Woźniak Rafał, Woźniak Zygmunt, Wróbel Krystyna. Dodatkowe 7 osób z funkcji i nominacji podamy w przyszłym tygodniu.

 5. Zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty będą codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Codziennie będzie losowanie figurek.

 6. W poniedziałek i środę po Roratach, wypominki listopadowe połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Z racji Rorat Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą tylko rano.

 7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca grudnia. Rano spowiedź od 6.00 do 6.30 przed Roratami, a po południu: w I czwartek od 16.00 do 17.00 oraz od 18.30 do 20.00, w I piątek spowiedź od 15.00 oraz po Mszy od 16.15 do 17.00.

 8. Msze św. w I czwartek o 6.30 i 17.00, w I piątek o 6.30, 15.30 i 17.00 i w I sobotę o 7.00 i 17.00. Bardzo prosimy o uczestnictwo w Mszach I piątkowych Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O poprowadzenie różańca wynagradzającego w I sobotę o 6.30 prosimy Członków Chóru.

 9. Do chorych. Ks. proboszcz uda się w I Piątek od 8.30, a ks. Zbigniew w I Sobotę od 8.30.

 10. Ponieważ Roraty kończą się później niż zwyczajna Msza poranna, a my idziemy na 8.00 do szkoły i do środy ks. proboszcz będzie na rekolekcjach, dlatego kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna: we wtorek i środę od 17.00 do 18.00, oraz w sobotę od 8.00 do 9.00 i od 15.30 do 16.30

 11. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie w przyszła niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00. Będzie również możliwość wręczenia prezentów mniejszym dzieciom.

 12. Rodzinom z Łęgów koło Stacji dziękujemy za ich dyżur o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny tego rejonu. Państwo: Teresa i Tadeusz Chowaniec, Krystyna i Jan Leśniak, Małgorzata i Janusz Leśniak, Maria i Arkadiusz Śmierciak, Anna i Marek Opach, Jadwiga i Wincenty Kuśmierz. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 13. Podnośnik dla osób starszych jest już zamontowany. Czekają nas jeszcze końcowe prace i odbiór urządzenia.

 14. W piątek mieliśmy montować brakujące dwie lampy na parkingu obok kościoła. Niestety, w czwartek lub w piątek ktoś już rozbił betonową płytę, choć miała zarówno odblaski jak i wysokość odpowiednią do uruchomienia czujników cofania. Na razie więc nie będziemy ich montować. Wydaje się, że każde zabezpieczenie będzie zbyt słabe, jeśli nie będziemy bardziej uważać.

 15. Swoje spotkania w tym tygodniu będą mieli:

  W poniedziałek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

  W sobotę – o godzinie 10.00 – Schola