OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 LIPCA 2023


  1. Przeżywamy XVII niedzielę zwykła w ciągu roku. Dziś o godzinie 17.00 spotkanie przed dożynkami mieszkańców Szczepieńca u pana Mariana Laska.

  2. Do jutra można zapisywać się w kancelarii parafialnej do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką grupy nr 15 – św. Jacka Limanowa odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 sierpnia w Domu Katechetycznym przy Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej o godz. 17. Zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznej 41 PPT na Jasną Górę. Po spotkaniu będzie jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę.

  3. We wtorek rozpoczynamy sierpień miesiąc dobrowolnej abstynencji.

  4. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia możemy zyskać tzn. odpust Porcjunkuli. Możemy go ofiarować za siebie lub kogoś zmarłego. Warunkiem jest nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz spełnienie zwykłych warunków zyskania odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechów, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

  5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota sierpnia. W czwartek Msze św. o 6.30 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w czasie adoracji od 19.30 do 21.00. Wyjątkowo w I czwartek ks. proboszcz od godziny 8.00 uda się do chorych, których odwiedza ks. Zbigniew.

  6. W I piątek Msze św. o 6.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź rano i po południu od 15.30 do 16.30 i od 17.15 do 18.00. Ks. proboszcz uda się do chorych od godziny 8.00.

  7. W I sobotę o poprowadzenie różańca wynagradzającego o godzinie 6.30 prosimy Róże Różańcowe Kobiet. W sobotę około godziny 9.30 będziemy podejmować pielgrzymów z Limanowej w drodze do Nowego Sącza.

  8. Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Justyna i Paweł Oleksy, Beata i Paweł Wójcik, Magdalena i Dawid Pałka, Aleksandra i Rafał Wójcik, Renata i Grzegorz Długosz, Elżbieta i Sławomir Ciuła, Marta i Sebastian Ciuła, Jolanta i Kazimierz Rysz. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

    Mieszkańcy Wsi Północnej kończą swój dyżur, a od 12 sierpnia rozpoczną go mieszkańcy Szczepieńca.