OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4.12.2022 – II NIEDZIELA ADWENTU


 1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu, Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek wspieramy dziś to dzieło. Wspierajmy również Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywając świece wigilijne. Przy małych świecach niech to będzie dar 10 zł, a przy dużych 25 zł. Dziękujemy Caritas za posługę. Dziś po Mszy o godzinie 11.00 wizyta świętego Mikołaja.

 2. Do Rady Parafialnej z racji funkcji i nominacji należą również: ks. Zbigniew, s. Daniela, pani Kinga Lupa, panowie: Zygmunt Kulpa, Władysław Michura, Maciej Wideł i Wojciech Włodarczyk.

 3. W tym tygodniu przeżywamy:

  we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja – bpa

  w środę – wspomnienie św. Ambrożego – bpa i dra Kościoła

  w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.30, 9.00 i 17.00. Na Mszę św. o godzinie 17.00 serdecznie zapraszamy Dzieci z klas III, które otrzymają medaliki.

  w nadchodzącą sobotę będziemy przeżywać nasz parafialny Dzień Chorych. Od godziny 9.00 możliwość spowiedzi, o godzinie 10.00 Msza św w int. Chorych. Od godziny 12.30 udamy się do domów chorych, których nie odwiedzamy w I Piątki. Chorych można zgłaszać do piątku w kancelarii lub zakrystii. Bardzo prosimy o podawanie numerów domów.

 4. Zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty będą codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami.

 5. Rodzinom z Łęgów koło Stacji dziękujemy za ich dyżur o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny tego rejonu. Państwo: Danuta i Wiesław Oleksy, Małgorzata i Jerzy Śliwa, Beata i Grzegorz Śliwa, Anna i Arkadiusz Dutka, Aneta i Paweł Lachor, pan Józef Rębilas. Prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 12.00 i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 6. Serdecznie dziękujemy panom: Eugeniuszowi Wojakowi, Zygmuntowi Kulpie, Józefowi Świerczkowi, Tomaszowi i Andrzejowi Tomaszek za bezinteresowne prace przy podjeździe dla niepełnosprawnych. Na czwartkowych Mszach św. do Bożego Miłosierdzia będziemy już zawsze prosić o Boże błog. dla Wszystkich, którzy pomagają w różnych pracach parafialnych.

 7. Swoje spotkania w tym tygodniu będą mieli:

  W poniedziałek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

  W środę – na godzinę 18.00 zapraszamy Dzieci i Rodziców chcących wziąć udział w Kolędzie Misyjnej by zacząć przygotowywać już tegoroczną kolędę.

  W czwartek – o godzinie 18.00 – spotkanie Chóru

  W piątek – o godzinie 19.00 – Młodzież

  W sobotę – o godzinie 9.00 – Lektorzy

  W sobotę – o godzinie 10.00 – Schola