OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 CZERWCA 2023


 1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, którą kończymy czas spowiedzi wielkanocnej.

 2. W czwartek – 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 z procesją do czterech ołtarzy oraz po południu o 14.30 Nieszpory, Procesja Eucharystyczna, a po niej Msza św. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne. Na procesję serdecznie zapraszamy dzieci I Komunijne, dzieci sypiące kwiatki, chłopców z dzwonkami, LSO, DSM, orkiestrę, niosących feretrony, sztandary i baldachim. OSP prosimy o zabezpieczenie trasy.

 3. Procesje Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała po Mszy o 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00 i o 14.30

 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w dni powszednie po Mszy o godzinie 18.00.

 5. W środę o godzinie 14.00 w kościele odbędzie się egzamin klas VII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Prosimy o obecność jednego z Rodziców.
 6. Organizujemy wyjazd na koncert uwielbienia Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało o godzinie 15.30 z parkingu obok kościoła. Koszt busa to 40 zł. Zapisy do wtorku u ks. Zbigniewa.

 7. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystości Odpustowe ku czci św. Antoniego Padewskiego. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Stanisław Wszołek. Serdecznie zapraszamy wszystkich na sumę odpustową o godzinie 11.00, a szczególnie: niosących feretrony, sztandary i baldachim, dziewczynki sypiące kwiatki i chłopców z dzwonkami, dzieci I Komunijne i rocznicowe, LSO oraz młodzież. Dodatkowa spowiedź przed odpustem w sobotę od godziny 17.00. Za tydzień będzie również zbiórka do puszek na Uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O jej przeprowadzenie prosimy CARITAS.

 8. Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Beata i Mateusz Baran, Anna i Maciej Pasionek, panie: Barbara Jamer, Zofia Jasica, Maria Pasionek, panowie: Wisław Smoleń, Marcin Smoleń. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 9. Spotkania:

  Poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

  Środa o godzinie 14.00 egzamin klas VII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania

  Środa o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa

  Sobota o godzinie 10.00 – Schola