OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 LUTEGO 2024


 1. Przeżywamy V Niedzielę zwykłą w ciągu roku.

 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

  w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty – na Mszach św. poświęcenie chleba, wody i soli

  w czwartek w naszej parafii będziemy przeżywać Nabożeństwo 40 Godzinne w następującym porządku:

  6.30 – Msza św.

  7.00 – Adoracja prywatna

  9.00 – Członkowie Żywego Różańca

  10.00 – Caritas

  11.00 – Odnowa w Duchu Świętym

  12. 00 – Msza św.

  13.00 – Adoracja prywatna

  14.00 – Ministranci, Schola i Dzieci

  15.00 – Lektorzy, Młodzież klas VII i VIII oraz szkół średnich

  16.00 – Akcja Katolicka

  17.00 – Msza św.

  18.00 – 20.00 – Adoracja prywatna

  w przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Chorych i starszych serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godzinie 9.00 połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

 3. Rodzinom z Podgórza dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Beata i Andrzej Pociecha, Małgorzata i Tomasz Karkowscy, Karolina i Karol Giercuszkiewicz, Gabriela i Tomasz Sromek, pani Janina Woźniak, pan Stanisław Michalak. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 4. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp: Ireneusz Lachor. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…

 5. Spotkania:

  w poniedziałek po Mszy św wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

  w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

Ogłoszenie CARITAS Diecezji Tarnowskiej:

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1,5% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS.

Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.