OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 STYCZNIA 2024


 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. o godzinie 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Z racji koncertu chóru LimaNovum po Mszy św o godzinie 11.00, wyjątkowo prosimy Róże Mężczyzn o indywidualne zmiany.

 2. W sobotę, 13 stycznia odbędzie się w naszej parafii Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. O godzinie 10.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Jeża. Między godziną 11.00 a 12.00 przeznaczony jest czas na poczęstunek. O 12.00 krótka katecheza dla dzieci i adoracja przy żłóbku. Zakończenie około 13.30. Zwracamy się z gorącą prośbą o wypożyczenie nam na ten dzień 10 lub 20 litrowych termosów. Prosimy również o pomoc przy rozdzielaniu drożdżówek i herbaty oraz o sprzątniecie po posiłku dolnego kościoła. Prosimy również chętną młodzież do pomocy w oprowadzaniu dzieci. Gorącą prośbę mamy również do Druhów Strażaków by w godzinach: 8.45 – 10.00 oraz 13.30 – 14.30 pomogli dzieciom w przechodzeniu przez jezdnię.

 3. Za tydzień 14 stycznia – będziemy przeżywać odpust ku czci św. Antoniego Opata. Kazania w tym dniu wygłosi oraz będzie przewodniczył sumie odpustowej o godzinie 11.00 nasz dziekan – ks. prałat Wiesław Piotrowski.

 4. Przypominamy, że zapisy dzieci na konkurs kolęd są do niedzieli 21 stycznia.

 5. Proszono nas by ogłosić: w dniach 20 – 27 sierpnia 2024 roku jest organizowana Pielgrzymka Szlakiem Krajów Nadbałtyckich (Litwa-Łotwa-Estonia-Szwecja-Finlandia). Koszt to 1250 złotych oraz około 550 Euro. Szczegółowe informacje u pana Edwarda Smolenia. Będą one również umieszczone na stronie parafialnej. Zapisy do końca stycznia.

 6. Rodzinom z Wsi Południowej dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Anna i Grzegorz Wójs, Monika i Stanisław Czaja, Agnieszka i Józef Rumian, Dorota i Krzysztof Lachor, Ewa i Marek Banaś, pani Teresa Wójs. Bardzo prosimy o sprzątanie w piątek o godzinie 18.00 (z racji święta kolędników misyjnych w sobotę) i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 7. W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty śp: Stanisława Lachor z Bobrówki i Katarzyna Florek z Zakrętka. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…

 8. Spotkania:

  w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

  w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa