OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKANOCNA – Biblijna – 15 IV 2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – Biblijna – 15 IV 2018 r.

1. Dziś Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego, zachęca nas, byśmy chętnie w Słowie Bożym szukali umocnienia i światła na drogę życia. Zapraszamy codziennie na Mszę św. i rozważanie Słowa Bożego. Codziennie w domu przeczytajmy np. jeden rozdział Ewangelii, starsi niech przeczytają chociaż mały fragment z dziećmi.
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć w ubiegłym tygodniu dziękczynienie za bł. Matkę Angelę. Bóg zapłać też Siostrom Felicjankom za posługę w naszej parafii. Dziękujemy piekarniom rodziny Piwowarów i Gawlików za pieczywo.
3. W sobotę o godzinie 10.00 uroczyste rozpoczęcie V Synodu Diecezjalnego w Tarnowie. Na znak ważności wydarzenia w całej diecezji o tej godzinie uderzą dzwony. Wyjeżdżamy z parafii o godzinie 8.00. Uczestnicy przejdą w procesji od sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej do katedry, gdzie będzie celebrowana Msza św. Są wyznaczone parkingi. W zakrystii do odebrania karty uczestnictwa.
4. Najbliższa niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, a zarazem Niedziela Kapłańska. Polecamy w modlitwie kapłanów i prosimy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Składka za tydzień na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
5. Spotkania:
• Chór w czwartek o 19.00;
• Grupa Młodzieżowa w piątek o 19.00
• Ministranci w sobotę o 9.00
• Schola w sobotę o godz. 9.00
• DSM w sobotę o godz. 9.45
• PDMD (III i IV) klasy o godz. 10.30
6. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Pasionek Maria; Pasionek Maciej, Anna; Jasica Zofia, Smoleń Marcin, Sokołowski Daniel, Anna. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na ubezpieczenie budynków kościelnych i osób w nich modlących się.
8. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza.
9. Zauważmy prasę katolicką:
 „Skibowy Kamień”, „Gość Niedzielny”
 „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”