OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022


 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, po Mszy św. o godzinie 11.00 Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za ofiary na nagrody w konkursie.

 2. Msze św. od poniedziałku do soboty będą w dolnym kościele, a Pasterka i Msze w Boże Narodzenie w górnym kościele.

 3. Możliwość spowiedzi będzie jeszcze codziennie przed roratami oraz w czwartek i piątek od 18.30 do 20.00, szczególnie dla parafian pracujących za granicą.

 4. W tym tygodniu z racji spowiedzi w dekanacie nie będzie czynna kancelaria parafialna.

 5. W Wigilię na roratach zapłonie Światło Betlejemskie. Przez cały dzień będzie możliwość zapalenia od niego naszych świec, aby paliło się również w naszych domach w czasie Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapomnijmy o religijnym charakterze Wieczerzy Wigilijnej. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

 6. Przed Pasterką na godz. 23.30 zapraszamy na nabożeństwo Jutrzni, a o północy Msza św. Pasterska na pamiątkę Narodzenia Pana Jezusa. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 7. Kolęda w tym roku będzie przebiegać już w normalny sposób, bez zapisów.

 8. O przywiezienie zwierząt do żywej szopki prosimy w wigilię między 8.00 a 10.00.

 9. Rodzinom z Łęgów koło Stacji dziękujemy za ich dyżur o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy ostatnie rodziny tego rejonu i pierwsze z Łęgów Wschodnich. Państwo: Małgorzata i Marcin Smoleń, Renata i Wiesław Pociecha, Katarzyna i Przemysław Pociecha, Marzena i Krzysztof Lachor, Wioletta i Andrzej Pociecha, Kazimiera i Mirosław Wójs, Anna i Kamil Kaźmirak, Elżbieta i Łukasz Hasior, Joanna i Piotr Pociecha, Anna i Paweł Dwornik, panie: Wiesława Smorońska i Jadwiga Dwornik. Prosimy o sprzątanie w środę i w piątek o godzinie 18.00, aby dobrze wysprzątać górny kościół, w którym zostało zamontowane nowe nagłośnienie.

 10. Serdecznie dziękujemy panu Antoniemu Wiewióra za odśnieżenie terenu wokół kościoła i plebanii.
 11. Swoje spotkania w tym tygodniu będą mieli:

  We wtorek i w czwartek – o godzinie 18.00 – Chór

  W piątek o godzinie 10.00 – Schola

  10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności :śp. Genowefa Noga. Powierzmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…