OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023


 1. Przeżywamy IV niedzielę zwykła w ciągu roku. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę na ogrzewanie kościoła, która wyniosła 12237 zł i 15 euro.

 2. Dziś o godzinie 13.00 Konkurs kolęd Dzieci do 7 lat. Dziękujemy osobom indywidualnym i Właścicielom Centrum Handlowego Magnolia za ofiary na ufundowanie nagród.

 3. Również dzisiaj o godzinie 16.30 spotkanie opłatkowe dla Grup Parafialnych w budynku OSP w Męcinie. Zapraszamy.

 4. W środę będziemy przeżywać dzień skupienia dla kobiet przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 17.00 gdzie będziemy się modlić w intencji wszystkich kobiet naszej parafii. Od godziny 16.00 możliwość spowiedzi.

 5. Również w środę o godzinie 18.00 na plebanii spotkanie organizacyjne osób zapisanych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

 6. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze św. o 6.30, 9.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – składa na zakony klauzurowe w naszej diecezji. W czwartek również I czwartek lutego. Modlimy się o powołania. Okazja do spowiedzi rano pół godziny przed Mszami i po południu od 16.00 do 17.00 i w czasie adoracji od 18.30 do 20.00.

 7. W I piątek Msze św. o 6.30, 15.30 i 17.00. Spowiedź rano i po południu od 15.00 i od 16.15 do 17.00. W piątek z racji wspomnienia św. Błażeja na każdej Mszy św. błogosławieństwo gardła. Odwiedziny chorych w I piątek od godziny 8.30.

 8. W I sobotę Msze św. o godzinie 7.00 i 17.00. O poprowadzenie różańca wynagradzającego o 6.30 prosimy Akcję Katolicką.

 9. Proszono nas by ogłosić: Worki na odpady można odebrać u Sołtysa codziennie od godziny 9.00 do 16.00.

 10. Dziękujemy Rodzinom z Łęgów Wschodnich za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny tego rejonu. Państwo: Dorota i Grzegorz Dutka, Halina i Krzysztof Wnękowicz, Katarzyna i Tomasz Lachor, Barbara i Zbigniew Krzemińscy, Danuta i Bogdan Kosińscy, Kinga i Dawid Ptaszek. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o godzinie 9.00.

 11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

 12. Spotkania – w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym