OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 X 2017 R.


 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 X 2017 R.

Dzień Papieski.

 1. Obchodzimy dzisiaj I6 Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dziękujemy Bogu za świętego Papieża. Wspieramy zarazem żywy pomnik Jana Pawła II Dzieło Nowego Tysiąclecia składając do puszki dar na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za przeprowadzenie kwesty, a wszystkim za ofiarowaną pomoc.
 3. Już dziś zapraszamy na parafialne święto Rodzin w niedzielę, 22 października. Szczegóły znajdziemy na plakacie. Wtedy popołudniowa Msza święta będzie już o godzinie 13.30 na rozpoczęcie naszego świętowania. Wydarzenie to poprzedzi Rekolekcje Ewangelizacyjne. Przy wyjściu ministranci przekażą do każdej rodziny specjalne zaproszenie. Prosimy o zabranie i zapraszanie ze swej strony naszych bliskich. Atrakcją będzie też loteria. Zapraszamy tez chętnych do ufundowania losów.
 4. We wtorek uroczyście czcić będziemy Bł. Matkę Angelę, Założycielkę naszych sióstr felicjanek. Po Mszy św. rano i wieczorem ucałowanie relikwii Błogosławionej. Z tej też okazji dziękujemy naszym siostrom felicjankę za posługę w naszej parafii już od 66 lat.
 5. Ponadto w liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka
 • W piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego
 1. Dzisiaj różaniec o 15.30, potem Msza św. Codziennie  różaniec o 17.30 i po nim Msza św. Zapraszamy.
 2. W środę na 17.30 zapraszam dzieci klas trzecich wraz z rodzicami.
 3. Dziękujemy uczestnikom modlitwy: Różaniec Do Granic. Panu Wójcikowi dziękujemy za usłużenie autobusem.
 4. 13 Października jest szczytem jubileuszu fatimskiego, cudu słońca i wielu nawróceń.
 5. Najpierw na jubileusz fatimski zapraszamy naszych chorych. Dla nich w piątek od 14.00 spowiedź święta i o 14 30. Msza święta. Usłużmy samochodem w drodze do kościoła w dniu fatimskim.
 6. Całą parafię i wszystkie rodziny i wspólnoty zapraszamy w piątek na 18.00 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O poniesienie Figury Matki Bożej i prowadzenie Różańca prosimy naszych strażaków. Przynieśmy lampiony. Przewodniczyć będzie ks. Vice-Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zapraszamy wszystkich parafian w sposób szczególny młodzież i dzieci. Podobnie jak na rozpoczęcie tak i na zakończenie jubileuszu fatimskiego prosimy o poczty sztandarowe, oraz uroczyste delegacje poszczególnych stowarzyszeń.
 7. W sobotę Dzień Nauczyciela. Różaniec ofiarujemy za wszystkich obecnych i emerytowanych nauczycieli, wychowawców i pracowników naszych Szkół oraz za zmarłych nauczycieli.
 8. Bóg zapłać wszystkim składającym swoje ofiary na cmentarz (7 tys. zł). Są one bardzo cenne i ważne. Spłacamy stopniowo wykonywane prace.
 9. W przyszłym tygodniu nasze ofiary przeznaczamy na zakup paliwa do zimowego ogrzewania kościoła. \
 10. Do puszek złożymy dar na poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku.
 11. Są do pobrania kartki na wypominki. Przy Rocznych Wypominkach piszemy pełne imiona naszych bliskich bez uogólnień, zaznaczamy też godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby były czytane. Piszemy raczej z grona swoich najbliższych, by można je było objąć w ciągu niedzieli. Natomiast przy wypominkach listopadowych możemy uczynić szersze wspomnienie naszych krewnych.
 12. Spotkania:   
 • Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
 • Rodzina Felicjańska we wtorek
 • Chór w czwartek o 19.00. Jest tak wiele osób utalentowanych muzycznie, zapraszamy ich na spotkanie Chóru.
 • Służba Liturgiczna i młodzież w piątek o 18.00 (Nabożeństwo Fatimskie)
 1. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Dwornik Anna i Jadwiga; Dwornik Paweł i Anna; Zygmunt Jan i Ewa; Orzeł Czesław; Fiejtek Andrzej i Józefa. Bardzo prosimy o sprzątanie  w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 2. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Wiesław Pacholarz lat 59 ze Wsi Południowej. Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu
 3. Kalendarz Rolniczy dostępny w Zakrystii
 4. Prasa katolicka:
 • Gość Niedzielny – Co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?;
 • Mały Gość Niedzielny – z bezpłatnym dodatkiem – z drugą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza 
 • Promyczek Dobra; Miłujcie się
 • Kalendarze Rolnicze na nowy rok 2017

 

ZAPROSZENIA: Gminna Biblioteka Publiczna w Męcinie zaprasza na wykład dr Wanda Matras – Mastalerz „Jak wzmocnić zdolności poznawcze i umysłowe” czyli jak poprawić pamięć. Wykład  12 października o 16.30 (Budynek OSP)

Urząd Gminy zaprasza w tym tygodniu osoby włączone do gminnej kanalizacji w związku z aktualizacją umów na odprowadzanie ścieków.